GKS Katowice – Wisła Płock: Porażka 0:1 przy pustych trybunach

Luq  -  28 marca 2015 19:34
0
918

GieKSa_Chojniczanka


Ósma w rozgrywkach I ligi GieKSa, podejmowała trzecią w tabeli, Wisłę Płocka bez udziału publiczności. Smutny to widok, gdy „blaszok” świeci pustkami i zamiast dopingu słychać okrzyki piłkarzy na boisku. Nie przypomina to meczu z zaplecza Ekstraklasy, ale raczej amatorski pojedynek w B klasie. Niestety na rozporządzenia urzędników nic nie poradzimy. Na Bukową zawitał, tym razem jako gość, poprzedni szkoleniowiec GKSu a aktualnie trener Wisły Kraków, Kazimierz Moskal.

Płocczanie mają realną szansę na awans do Ekstraklasy wiec ich ataki, w pierwszych fragmentach meczu były groźniejsze i częstsze. Pomimo kilku dogodnych sytuacji, żadnej z ekip nie udało się zdobyć bramki przed przerwą. Po zmianie stron katowiczan uratował słupek gdy z 8m główkował Krzywicki. W 52′ piłka wpada do bramki GieKSy, na szczęście dla gospodarzy, sędzia odgwizdał spalonego. „Trójkolorowi” mocno skomplikowali sobie sytuację w 65′ gdy drugą żółtą kartkę za faul zobaczył Petasz i musiał opuścić murawę. „Nafciarze” szybko wykorzystali grę w przewadze i z rzutu wolnego, strzałem w samo okno, bramkę zdobył Stefańczyk. Do końca spotkania niewiele się działo. Katowiczanie nie byli w stanie sforsować defensywy Wisły a goście wyraźnie byli usatysfakcjonowani jednobramkowym prowadzeniem.

GKS Katowice – Wisła Płock 0:1 (0:0)
0:1 – Stefańczyk 66′

GKS: Bucek – Frańczak, Kamiński, Pielorz, Petasz – Januszkiewicz (46′ Bętkowski), Duda (46′ Leimonas), Cholerzyński (76′ Kujawa), Pitry, Pietrzak – Goncerz.
Wisła: Kiełpin – Stefańczyk, Szymiński, Radić, Stępiński, Góralski, Wlazło, Janus, Darmochwał (58′ Kasprzycki), Iliew (85′ Ruszkul), Krzywicki (74′ Lebedyński).
Ż.kartki: Petasz, Bętkowski – Szymiński
Cz.kartki: Petasz (druga żółta)
Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: GieKSa.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments