GieKSa – Górnik: Czas na Śląski Klasyk!

Torcidos  -  23 października 2016 12:30
0
942

druzyna_radosc_Gornik_Stomil_1617

Po sześciu długich latach powraca Śląski Klasyk. Na nieszczęście kibiców „GieKSy” i Górnika, nie na salony Ekstraklasy, tylko ponownie na jej zaplecze. Ale narzekać nie zamierzamy. Oba zespoły są na fali wnoszącej, więc w Katowicach zapowiada się fantastyczne piłkarskie święto, przy wypełnionych po brzegi trybunach.

Od czasów ostatniego Śląskiego Klasyku zmieniło się wszystko, oprócz aspiracji GKS-u. Nieprzerwanie od kilku lat katowiczanie zapowiadają walkę o awans do Ekstraklasy, co zawsze kończy się tak samo, czyli jednym wielkim niepowodzeniem. Ten sezon ma być jednak inny. Latem „GieKSa” dokonała poważnych wzmocnień i jej awans do ekstraklasy stał się realny, jak nigdy. Na razie potwierdza to także tabela, gdzie GKS plasuje się na drugim miejscu. Podopiecznych Jerzego Brzęczka bronią wyniki, natomiast mniej sama gra. Ostatnie zwycięstwa katowiczan były bardzo wymęczone, lecz to przecież nie ofensywa, a obrona jest ich największym atutem. W czterech ostatnich meczach GKS stracił jednego gola, a w całym sezonie zaledwie siedem, co jest najlepszym wynikiem w lidze.

Choć Górnik z meczu na mecz gra coraz lepiej, to przed niedzielnym meczem kibice mogą być pełni obaw. Po pierwsze, bo zabrzanie grają na wyjeździe, gdzie wygrali tylko jeden mecz w tym sezonie. Po drugie, bo GKS to ścisła czołówka ligi, a przeciwko niej ciężko gra się Górnikowi. Jeśli brać pod uwagę zespoły, które są przed nim w tabeli, to podopieczni Marcina Brosza wygrali tylko z Pogonią Siedlce i to wtedy, gdy ta była jeszcze w kryzysie. Nasz zespół póki co punktuje regularnie tylko ze słabymi zespołami i niedzielny mecz pokaże, czy Górnik jest w stanie nawiązać walkę z najlepszymi w tej lidze o powrót.

Według zakładów bukmacherskich STS  faworytem tego spotkania będą gospodarze. Analitycy uważają, że na listę strzelców prawdopodobnie wpiszą się Goncerz oraz Angulo.

Wszystkich kibiców, którzy nie będą obecni na stadionie zapraszamy do czytania naszej relacji tekstowej minuta po minucie TUTAJ

GKS Katowice – Górnik Zabrze, niedziela, 23 października 2016, godz. 17:45, sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments