Gergel bez klauzuli odstępnego, a Grendel wykupiony

Milo  -  26 czerwca 2015 21:34
0
801

Gergel_Lech_1415

Roman Gergel i Erik Grendel w środę podpisali nowe kontrakty z Górnikiem. Gergel otrzymał podwyżkę natomiast Grendel został definitywnie wykupiony ze Slovana Bratysława.

Roman Gergel w kontrakcie miał wpisaną stosunkowo niską sumę odstępnego. Wynosiła ona dokładnie 100 tysięcy euro. Pomocnik na każdym kroku podkreślał, że w Zabrzu czuje się dobrze i nigdzie się nie wybiera, ale istniało ryzyko, że znajdzie się chętny, który wyłoży odpowiednią sumę i wysokością kontaktu przekona pomocnika do opuszczenia Zabrza. Klub uznał jednak, że warto dać Słowakowi podwyżkę, by nigdzie się nie ruszał. W końcu uwolniły się pewne środki finansowe z racji odejścia Steinborsa i Augustyna. – Podpisałem 3-letni kontrakt i jestem bardzo zadowolony z warunków jakie zostały uzgodnione. Bardzo się cieszę, że zostaję tutaj – powiedział Słowak. Co istotne w nowej umowie sumy odstępnego już nie ma.

Grendela uznano za jeden z letnich priorytetów. Słowak początkowo miał kosztować około 100 tysięcy euro. Tę kwotę udało się jednak obniżyć. – Cieszę się, że klub wykupił mnie ze Slovana. Wierzę, że w Zabrzu drużyna będzie z każdym rokiem lepsza – przyznał Erik Grendel.

Źródło: Sport
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments