Za nami 22. seria PKO BP Ekstraklasy, która tym razem na ligowe areny przyciągnęła 102 237 piłkarskich pasjonatów.
Największym zainteresowaniem publiczności cieszyło się sobotnie spotkanie w Warszawie, gdzie rywalizowały ze sobą dwie ekipy rodem z Mazowsza. I choć w bieżących rozgrywkach dużo lepiej spisują się goście z Płocka, tym razem więcej szczęścia mieli Legioniści, pokonując Nafciarzy 2:1. Pojedynek obu drużyn na Stadion im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przyciągnął 18 378 osób. Nieco mniej kibiców pojawiło się również w sobotni wieczór na Arenie im. Ernesta Pohla w Zabrzu, aby zagrzewać do boju Trójkolorowych. W pojedynku z Pogonią Szczecin, Górnika dopingowało 17 596 wiernych sympatyków, co jest wynikiem bardzo dobrym, jednak najsłabszym spośród dwunastu domowych spotkań rozegranych przy Roosevelta w bieżącym sezonie, gdzie tym razem frekwencja spadła poniżej dwudziestu tysięcy. Niemniej takich wyników może pozazdrościć nam większość drużyn, chociażby Piast Gliwice. Na jego meczu zjawiła się bowiem najmniejsza ilość widzów w 22. kolejce. Zakończone zwycięstwem Motoru Lublin spotkanie inaugurujące tę serię PKO BP Ekstraklasy przyciągnęło na obiekt przy ulicy Okrzei, zaledwie 3231 osób.
Przed kolejną okazją do wsparcia czternastokrotnych mistrzów Polski w domowym starciu staniemy dopiero za trzy tygodnie. Wówczas w ramach 25. serii zmagań PKO BP Ekstraklasy, Górnik podejmie przy Roosevelta, zespół Rakowa Częstochowa. Termin spotkania obu drużyn wyznaczony został na sobotę 15 marca, a pierwszy gwizdek arbitra usłyszymy punktualnie o godzinie 17:30. Zachęcamy do zakupu biletów na to spotkanie
i głośnego wspierania Trójkolorowych w walce o kolejne ligowe zwycięstwo. 
Frekwencja w 22. kolejce PKO Ekstraklasy: 102 237 widzów
20.02.2026, Piast Gliwice - Motor Lublin 1:2 (3231 widzów)
20.02.2026, Widzew Łódź - Cracovia 0:0 (17 384 widzów)
21.02.2026, Raków Częstochowa - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (4806 widzów)
21.02.2026, Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 0:1 (17 596 widzów)
21.02.2026, Legia Warszawa - Wisła Płock 2:1 (18 378 widzów)
22.02.2026, Arka Gdynia - GKS Katowice 2:1 (7998 widzów)
22.02.2026, Jagiellonia Białystok - Radomiak Radom 1:1 (13 021 widzów)
22.02.2026, Korona Kielce - Lech Poznań 1:2 (12 181 widzów)
23.02.2026, Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 0:2 (7642 widzów)
Frekwencja w poszczególnych kolejkach sezonu 2025/2026:
1. kolejka PKO Ekstraklasy: 151 555 kibiców
2. kolejka PKO Ekstraklasy: 120 510 kibiców
3. kolejka PKO Ekstraklasy: 130 920 kibiców
4. kolejka PKO Ekstraklasy: 128 019 kibiców
5. kolejka PKO Ekstraklasy: 114 993 kibiców
6. kolejka PKO Ekstraklasy: 150 918 kibiców
7. kolejka PKO Ekstraklasy: 136 861 kibiców
8. kolejka PKO Ekstraklasy: 124 853 kibiców
9. kolejka PKO Ekstraklasy: 98 253 kibiców
10. kolejka PKO Ekstraklasy: 128 691 kibiców
11. kolejka PKO Ekstraklasy: 115 455 kibiców
12. kolejka PKO Ekstraklasy: 134 573 kibiców
13. kolejka PKO Ekstraklasy: 119 532 kibiców
14. kolejka PKO Ekstraklasy: 113 795 kibiców
15. kolejka PKO Ekstraklasy: 118 788 kibiców
16. kolejka PKO Ekstraklasy: 128 114 kibiców
17. kolejka PKO Ekstraklasy: 87 051 kibiców
18. kolejka PKO Ekstraklasy: 74 027 kibiców
19. kolejka PKO Ekstraklasy: 93 017 kibiców
20. kolejka PKO Ekstraklasy: 95 787 kibiców
21. kolejka PKO Ekstraklasy: 90 983 kibiców
22. kolejka PKO Ekstraklasy: 102 237 kibiców

Frekwencja w sezonie 2025/2026
- Lech Poznań - 305 973 widzów, 11 spotkań;
- ❤️ GÓRNIK ZABRZE ❤️ - 279 747 widzów, 12 spotkań;
- Legia Warszawa - 246 253 widzów, 11 spotkań;
- Pogoń Szczecin - 190 289 widzów, 11 spotkań;
- Widzew Łódź - 189 033 widzów, 11 spotkań;
- Jagiellonia Białystok - 159 110 widzów, 9 spotkań;
- Lechia Gdańsk - 151 098 widzów, 11 spotkań;
- GKS Katowice - 130 323 widzów, 11 spotkań;
- Korona Kielce - 128 498 widzów, 11 spotkań;
- Motor Lublin - 127 988 widzów, 11 spotkań;
- Cracovia - 123 896 widzów, 10 spotkań;
- Arka Gdynia - 116 728 widzów, 11 spotkań;
- Wisła Płock - 108 148 widzów, 12 spotkań;
- Radomiak Radom - 87 559 widzów, 10 spotkań;
- Zagłębie Lubin - 64 631 widzów, 11 spotkań;
- Raków Częstochowa - 58 158 widzów, 11 spotkań;
- Piast Gliwice - 50 343 widzów, 11 spotkań;
- Bruk-Bet Termalica Nieciecza - 41 157 widzów, 11 spotkań;
Ogółem: 2 558 932 widzów; 196 spotkań
Frekwencja domowych spotkań Górnika Zabrze w sezonie 2025/2026:
1. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 2:1 (24 890 widzów);
4. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Górnik Zabrze - Bruk-Bet Termalica 0:1 (20 189 widzów);
6. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Górnik Zabrze - GKS Katowice 3:0 (28 236 widzów);
7. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Górnik Zabrze - Motor Lublin 0:1 (20 583 widzów);
9. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Górnik Zabrze - Widzew Łódź 3:2 (22 013 widzów);
11. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Górnik Zabrze - Legia Warszawa 3:1 (26 501 widzów);
13. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 2:1 (25 221 widzów);
14. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Górnik Zabrze - Arka Gdynia (23 171 widzów);
16. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Górnik Zabrze - Wisła Płock (25 223 widzów);
19. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Górnik Zabrze - Piast Gliwice (24 344 widzów);
20. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Górnik Zabrze - Lech Poznań (21 780 widzów);
22. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin (17 596 widzów);
Ogółem: 279 747 kibiców, 12 spotkań; średnia widownia: 23 312 widzów
Źródło: Roosevelta81.pl / 90minut.pl
Foto: Roosevelta81.pl






Będą punkty-bedzie frekwencja,ferie też zrobiły swoje,zwycięstwo pozadane bardzo!
Luq :
4 ostatnie mecze wiosenne : 1 zwycięstwo- 1 remis – 2 porażki ( w Zabrzu !!!).
( na 16 możliwych punktów- Górnik zdobył 4 pkt ! ).
*************************************************************
8 ostatnich meczów : 1 zwycięstwo – 2 remisy – 5 PORAŻEK ! – mówi Wam to coś ?
( kibice zmarznięci, nabici w butelkę- jak długo tak można ? )
Na 24 pkt do zdobycia- Górnik zdobył 5 punktów- to katastrofa i najgorszy wynik w ekstraklasie. Ale, Wy dalej zdziwieni, że frekwencja spada….. Dziwcie się dalej…..
ROZKMINA – 12 meczów do rozegrania :
GKS Katowice- Górnik (1 pkt)
Motor Lublin- Górnik ( 0 pkt )
Górnik- Raków Częstochowa ( 0pkt )
Widzew Łódź – Górnik ( 0 pkt)
Górnik- Cracovia Kraków ( 0 pkt)
Legia Warszawa- Górnik ( 0 pkt )
Górnik- Korona Kielce ( 3 pkt)
Jagiellonia Białystok- Górnik ( 0 pkt)
Arka Gdynia- Górnik ( 1 pkt)
Górnik – Zagłębie Lubin ( 0 pkt- nie potrafimy grać z nimi)
Wisła Płock- Górnik ( 0 pkt)
Górnik- Radomiak Radom ( 0 pkt)
8 ostatnich meczów: 5pkt /24 pkt możliwe do zdobycia.
Po 22 meczach Górnik ma 34 pkt.
Zakładając, że może ich zdobyć również 5 , czyli w sumie 39 pkt, to może się
okazać zbyt mało na utrzymanie, ale mając na uwadze „formę” Górnika” z ostatnich
8 meczów, wszystko może się zdarzyć ( Górnik gra bez napastników i bramkarza na poziomie ekstraklasy, kontraktuje przeważnie obrońców i defensywnych pomocników- to
ja się pytam: KTO MA ZDOBYWAĆ GOLE ?
Dokładam do tych 39 pkt jeszcze 5 pkt – czyli 100% więcej, niż rozkmina ( czyli zakładam, że Górnik w ostatnich 12 meczach zdobędzie 10 pkt, co przy obecnej formie będzie dobrym wynikiem. Mając wtedy 44 pkt powinniśmy się utrzymać nieco powyżej strefy spadkowej.
Dziękuję za uwagę. Proszę tylko o komentarze bez obelg i łaciny, z góry podwójnie dziękuję.