Foto-Higiena Gać – Górnik II Zabrze 1:2. Pierwsza wygrana

Kaszpir  -  22 sierpnia 2021 16:15
1
3826
Na zdjęciu strzelcy goli, Arsen Hrosu oraz Krzysztof Wingralek.

Górnik Zabrze wygrał w wyjazdowym meczu z zespołem Foto-Higieny Błyskawica Gać 1:2. Bramki dla “Trójkolorowych” zdobywali Arsen Hrosu oraz Krzysztof Wingralek.

Do czwartej serii spotkań musieliśmy czekać na pierwszą wygraną III-ligowych rezerw. Spotkanie w Gaci nie układało się dobrze dla Górnika, ponieważ tuż przed przerwą gospodarze, za sprawą Jaroszyńskiego, wyszli na prowadzenie. Zabrzanie szalę zwycięstwa przechylili na niespełna kwadrans przed końcem pojedynku. W 77 min. Hrosu doprowadził do wyrównania, a decydującego gola pięć minut później zdobył Wingralek.
„Trójkolorowi” po tej wygranej mają w sumie cztery punkty. Pozwala się to nieco odbić od dolnych rejonów tabeli. W następnej kolejce podopiecznych Piotra Gierczaka czeka derbowy pojedynek z bytomską Polonią.

Foto-Higiena Błyskawica Gać – Górnik II Zabrze 1:2 (1:0)

1:0 – Jaroszyński, 45′
1:1 – Hrosu, 77′
1:2 – Wingralek, 82′

Foto-Higiena Gać: Późniak – Bąk (46′ Osiecki), Łuczkiewicz, Pabiniak, Orzechowski, Łada, Jarzębowski (71′ Bujakiewicz), Szczypkowski, Trochanowski (68′ Kazimierowicz), Skowron (76′ Kuboń), Jaroszyński (76′ Czabanowski)
Rezerwowi: Noga, Osiecki, Czabanowski, Bujakiewicz, Kazimierowicz, Kuboń, Radkievich
Trener: Waldemar Tęsiorowski

Górnik II: Sokół – Surowiec, Wingralek, Płonka Szkudlarek – Skała, Stalmach (55′ Zielonka), Hrosu, Pranica (55′ Lubaski), Rostkowski (68′ Juritka) – Kiklaisz