Fabian Piasecki podpisał 4-letni kontrakt z Górnikiem i został wypożyczony do Rozwoju Katowice

Spark  -  26 lipca 2013 15:51
0
1427

piasecki_1314
18-letni pomocnik Fabian Piasecki podpisał dzisiaj 4-letni kontrakt z zespołem 14-krotnego mistrza Polski. Jednocześnie został wypożyczony na rok do II-ligowego Rozwoju Katowice.

Przypomnijmy, Fabian Piasecki rozpoczynał swoją przygodę z piłką w zespole Sokoła Świba. Później szukał swojego miejsca w LZS Olszowie, a następnie w Kępnie – w Marcinkach i w Polonii. Co ciekawe, jako młody zawodnik występował na pozycji… bramkarza. W 2010 roku przyjechał na nabór do MSPN-u Górnika Zabrze. Swoją dobrą postawą w rozgrywkach Regionalnej Ligi Juniorów zwrócił uwagę trenerów Górnika. Rok później trafił więc do tworzonego właśnie zespołu rocznika 1995, który poprowadził Kamil Kanclerz. W sezonie 2011/12 zaliczył również 6 występów w młodym Górniku.

Rok temu, po powrocie pierwszego zespołu ze zgrupowania w Zakopanem został zaproszony na treningi pod okiem Adama Nawałki. Zagrał w dwóch sparingach, z Odrą Opole strzelił bramkę. Dzień później wyjechał na obóz do Wronek.

W sezonie 2012/13 ofensywny pomocnik występował zarówno w zespole juniorów starszych, w którym z 7 trafieniami na koncie został najlepszym strzelcem, w młodym Górniku (3 bramki) oraz w rezerwach (4 bramki).

źródło: gornikzabrze.pl
foto: gornikzabrze.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments