Ekstraklasowy tort sezonu 2019/20 podzielony

Kibic  -  17 kwietnia 2019 19:18
0
4206

W środę 17 kwietnia podczas spotkania klubów Ekstraklasy i po uwzględnieniu opinii ich przedstawicieli, Rada Nadzorcza Ekstraklasy S.A. przyjęła ostateczny model podziału środków finansowych, jaki ma obowiązywać od sezonu 2019/20.

Nowy mechanizm bazuje na potrzebie wzmocnienia zespołów startujących w europejskich pucharach. Jednocześnie uwzględnia głosy mniejszych klubów dla których wprowadzono nowy mechanizm solidarnościowy. Więcej środków zostanie przekazanych także na młodzież.

Dzielone będą środki z rekordowych kontraktów mediowych i marketingowych. Pula środków finansowych płynących z Ekstraklasy do Klubów od sezonu 2019/20 wyniesie minimum 225 milionów złotych. Kwota dla czołowych czterech klubów występujących w europejskich pucharach wzrośnie do 14% z całkowitej kwoty.

W ramach podziału uwzględniono także zwiększone środki na szkolenie młodzieży w wysokości ponad 17 milionów złotych. Składa się na to 12 milionów dzielonych po równo dla wszystkich Klubów oraz dodatkowo ok 5,6 mln dofinansowania do systemu Pro-Junior System.

Wprowadzono wsparcie w wysokości 2,25 mln złotych dla drużyn, które spadną z Ekstraklasy do niższej klasy rozgrywkowej. Utrzymano opłatę solidarnościową dla pozostałych klubów z dolnej ósemki. W ramach tzw. „solidarity payment” przeznaczonych zostało na ten cel ponad milion złotych.

Źródło: Ekstraklasa.org
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments