Dzisiaj mijają 2 lata od rozpoczęcia prac na stadionie (panorama)

kamres  -  14 września 2013 08:13
0
963

stadion_rozpoczecie_budowy_4567

Dokładnie 2 lata temu oficjalnie rozpoczęto budowę nowego stadionu w Zabrzu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się wybitni piłkarze Górnika.

Wystrzał z armaty zabrzańskiego Bractwa Kurkowego dał sygnał do rozpoczęcia robót budowlanych. Dokładnie 14 września 2011 roku w samo południe podpisano akt erekcyjny. Po zabezpieczeniu aktu w specjalnej kapsule, został on umieszczony w fundamentach nowego obiektu. Dodatkowo na oczach zgromadzonych kibiców odbyła się ceremonia wbicia pierwszej łopaty. To historyczne wydarzenie zarówno dla klubu jak i miasta obserwowały również byłe gwiazdy Górnika: Stanisław Oślizło, Hubert Kostka, Erwin Wilczek, Jan Kowalski, Zygmunt Anczok, Henryk Latocha i Stefan Floreński.

Przypomnijmy, że pierwotnie budowa nowego stadionu miała się zakończyć w kwietniu 2013 roku. Po problemach Generalnego Wykonawcy, termin (na razie) przesunął się dokładnie o rok. Zakończenie I etapu i tym samym oddanie obiektu (trzech trybun) kibicom planowane jest w okolicach kwietnia 2014 roku, choć i ten termin nie jest pewny.

Z tej okazji Redakcja Roosevelta81.pl przygotowała specjalną panoramę naszego obiektu złożoną z 14 zdjęć!

panorama_wrzesien_56472

Ze względu na wagę pliku, panorama dostępna jest pod tym linkiem.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: um.zabrze.pl/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments