Dziś „prawie” ukończono budowę stadionu… (galeria+wideo)

kamres  -  23 kwietnia 2013 17:17
0
1557

stadion11_kwiecien2013

Według tablicy informacyjnej na budowie to właśnie dziś powinien nastąpić koniec pierwszego etapu robót przy ulicy Roosevelta 81. Przynajmniej takie były pierwotne założenia…

Na otarcie łez pozostaje nam się cieszyć z faktu posadowienia wszystkich rygli na swoich miejscach. Te roboty już zakończono, wystarczy jeszcze poukładać stopnice w narożniku południowo-zachodnim i tym sposobem konstrukcja żelbetowa będzie kompletna. Na trybunie południowej prowadzono również prace związane z uszczelnieniem trybun oraz układaniem schodków.

Wschodnia część trybun powoli wzbogaca się w elementy elewacji, podobnie jak strona północna obiektu. Dziś robotnicy mieli pecha, gdyż zwyżka nie działała prawidłowo przez co nie umieli dosięgnąć pomostu technicznego wiszącego na zawiesiu żurawia. Tym razem musieli dać za wygraną i tymczasowo wstrzymać te prace. Spostrzegawczy obserwatorzy zauważyli zapewne, że wczoraj odbył się demontaż żurawia nr 3, który znajdował się w północno-wschodniej części placu budowy.

Od strony pasaży handlowych przybywa ram okiennych oraz szyb. W czasie naszego pobytu na stadionie, przyjechały ciężarówki z elementami odwodnienia obiektu oraz z rurkami elewacji. Budynki kas pną się do góry.

Teraz każdy z was może sobie odpowiedzieć na pytanie: ile tak naprawdę budowa stadionu ma opóźnienia w stosunku do pierwotnego terminu oddania go do użytku. Wczoraj informowaliśmy o przewidywalnej dacie zakończenia budowy w tym miejscu. Opóźnienie na dzień dzisiejszy sięga prawie roku.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz filmiku z postępu prac:

[youtube id=”iD6ECoQCHR8″]

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments