Dzikamai Gwaze: Zawsze chciałem tutaj grać

Torcidos  -  3 marca 2014 18:08
0
1064

andre_gwaze

– Polska liga jest dobrym miejscem do wybicia się. Najlepszy jest choćby przykład Lewandowskiego, który tutaj zaczynał i stał się kompletnym piłkarzem- mówi w rozmowie z oficjalną stroną klubową Dzikamai Gwaze, pomocnik zabrzan.

Dlaczego zdecydowałeś się na grę w Górniku?
Słyszałem o Górniku już przed przyjazdem do Polski. Mój agent urodził się akurat w Zabrzu i zawsze opowiadał mi o tym klubie. Już jako młody chłopiec pojawiłem się na treningach w Górniku, ale zdecydowałem się na powrót do ojczyzny, gdzie jeszcze więcej trenowałem. Zawsze chciałem tutaj grać. Gdy występowałem jeszcze w Piotrówce w sparingach z Górnikiem za każdym razem chciałem zaprezentować się, jak najlepiej. Cieszę się, że otrzymałem szansę w Zabrzu.

Do tej pory występowałeś głównie w niższych ligach w naszym kraju. Teraz będziesz miał szansę sprawdzić się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jesteś na to gotowy?
Myślę, że tak. Bardzo wiele nauczyłem się na obozach przygotowawczych, na które udałem się z Górnikiem. To było dla mnie ogromne doświadczenie. Rozegraliśmy wiele sparingów, podczas których poznałem system gry. Jestem gotowy, by wejść na wyższy poziom. Mam nadzieję, że będę grał jak najlepiej.

Jak sam wspomniałeś, za Tobą dwa obozy przygotowawcze z zespołem. Pierwszy w Zakopanem, a drugi w Turcji. Jak oceniasz oba zgrupowania?
W Zakopanem było bardzo ciężko. Przyjechałem na to zgrupowanie z poprzedniego klubu, gdzie trenowaliśmy zupełnie inaczej. Treningi były ciężkie, ale pozwoliły mi one lepiej odnaleźć się na zgrupowaniu w Turcji, bo wiedziałem, jak to wszystko wygląda.

Jak się czujesz w zespole? Jak dogadujesz się z nowymi kolegami?
Bardzo dobrze. To znakomici ludzie i bardzo mi pomagają. Gdy czegoś nie rozumiem, to zawsze służą mi radą i mogę na nich liczyć. Wszystko wygląda bardzo profesjonalnie. Cieszę się, że jestem w tym klubie.

Polska liga, to Twoim zdaniem dobre miejsce do piłkarskiego rozwoju?
Zdecydowanie tak. Rozgrywki charakteryzują się bardzo wysokim poziomem i dzięki temu możesz się wiele nauczyć. Polska liga jest dobrym miejscem do wybicia się. Najlepszy jest choćby przykład Lewandowskiego, który tutaj zaczynał i stał się kompletnym piłkarzem. Gra bardzo dobrze.

Źródło: gornikzabrze.pl
Foto: pogon.v.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments