Dzikamai Gwaze: Trzeba podtrzymać formę

Luq  -  5 maja 2014 10:05
0
1210

 

gwaze_ruch_1314

– Wygraliśmy derby i dobrze wpłynęło to na morale zespołu szczególnie przed trudnym wyjazdowym spotkaniem z Lechem – powiedział w wywiadzie dla Roosevelta81.pl Dzikamai Gwaze, który w spotkaniu derbowym z Ruchem zdobył swoją debiutancką bramkę dla Górnika.

Jakie to uczucie trafić w Wielkich Derbach Śląska?

– Niesamowite. Nie dość, że to mój pierwszy gol w ekstraklasie to jeszcze w derbach. Cieszy przede wszystkim wygrana, bo próbowaliśmy wygrać od bardzo dawna. Jest to bardzo przyjemne uczucie.

Wiedziałeś jak ważne dla kibiców jest to spotkanie?

– Oglądałem filmiki na YouTube wieczorem dzień przed spotkaniem. Wiem, że zawsze jest to wielki mecz. Jestem bardzo szczęśliwy, że wygraliśmy, a ja dobrze zagrałem.

Po takim golu zyskałeś sobie sympatię publiczności.

– (śmiech) To bardzo miłe, teraz trzeba podtrzymać formę i wygrać z Lechem Poznań. Chcemy zakwalifikować się do europejskich pucharów, a jest to duża szansa dla klubu.

Jak z twoją nogą? Z powodu urazu opuściłeś murawę jeszcze przed przerwą

– Myślę, że będzie dobrze. Zawodnik Ruchu uderzył mnie w udo i straciłem czucie na chwilę jednak trochę odpoczynku i powinno być dobrze.

Więc na Lecha powinieneś być gotowy do gry?

Wydaje mi się, że tak. Do piątku wszystko powinno już być w porządku.

Mogłeś zaliczyć w spotkaniu  dwie asysty.

–  Raz świetnie podałem do Przemysława Oziębały jednak zabrakło szczęścia. Był to nasz dobry mecz, więc i tak wygraliśmy. Mam nadzieję, że w następnym też wygramy i strzelimy jeszcze więcej goli.

Pozytywne jest też to, że zagraliście na zero z tyłu.

Dodało nam to więcej pewności. Wygraliśmy derby i dobrze wpłynęło to na morale zespołu, szczególnie przed trudnym wyjazdowym spotkaniem z Lechem.

Bohaterem meczu został Pavels Steinbors, obronił karny, a potem w niesamowitej sytuacji złapał piłkę.

– Tak! (śmiech) uratował nas. Gdyby Ruch strzelił tego karnego na pewno byłoby bardzo gorąco. Pavels zasłużył na to, aby nazywać go bohaterem tego spotkania.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments