Dwóch piłkarzy z Rozwoju Katowice na celowniku Górnika Zabrze

Milo  -  16 grudnia 2013 20:23
0
925

731_1
W przerwie zimowej do Górnika Zabrze może trafić dwójka utalentowanych zawodników drugoligowca z Katowic. Chodzi o obrońcę Przemysława Szymińskiego i napastnika Adama Żaka – informuje „Fakt„.

Obaj piłkarze grają regularnie w Rozwoju. Szymiński wystąpił jesienią w 17 drugoligowych meczach, a Żak w 18, w których zdobył trzy bramki. Ten pierwszy jest synem znanego z ligowych boisk Marka Szymińskiego, zawodnika m.in. GKS Katowice i Ruchu Radzionków, który na boiskach ekstraklasy rozegrał 88 spotkań. Jego syn już rok temu był na sprawdzianach w Zabrzu. O transferze do Górnika mówiono też latem. Teraz temat znowu wraca. Śląscy działacze będą się jednak musieli spieszyć, bo zainteresowani sprowadzeniem Szymińskiego do siebie są też w GKS Bełchatów.
Z kolei Żak uchodził w Rozwoju za talent nie mniejszy, niż grający już w Bundeslidze, a też wywodzący się z klubu z Katowic-Brynowa, Arkadiusz Milik. W turnieju finałowym juniorów młodszych dwa lata temu Żak był najskuteczniejszym zawodnikiem katowiczan, którzy wywalczyli wtedy brązowe medale, zdobył 3 bramki. Milik zaliczył tylko jedno trafienie. Potem karierę zawodnikowi pokrzyżowała poważna kontuzja.

źródło: Fakt
foto:  rozwoj.info.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments