Dwa tygodnie przerwy Golańskiego

Torcidos  -  29 stycznia 2016 11:57
0
1087

golanski

Narzekający na zdrowie piłkarze Górnika: Paweł Golański, Paweł Widanow, Roman Gergel i Erik Grendel przeszli badania medyczne w szpitalu Quirón w Barcelonie. Profesjonalnie zajął się nimi dr Ramón Cugat, lekarz klubowy Barcy.

Pod okiem klubowego fizjoterapeuty Bartłomieja Spałka piłkarze zamiast na sparing do Sabadell udali się do Barcelony. Tam pod okiem dr. Ramóna Cugata, specjalisty zajmującego się na co dzień piłkarzami FC Barcelona przeszli szczegółowe badania. Kibiców najbardziej martwił uraz pozyskanego tej zimy Pawła Golańskiego. Badania wykazały, że uraz mięśnia nie jest zbyt poważny, jak się początkowo wydawało i Golański prawdopodobnie po około 2 tygodniach powinien wrócić do treningów z zespołem. Być może trudno będzie mu zagrać w meczu z Cracovią, ale jeśli leczenie i rehabilitacja przejdą bez komplikacji, prawy obrońca Górnika może zdążyć na derbowy mecz z Ruchem.

Paweł Widanow stopniowo zwiększa obciążenia w trakcje treningów i jeszcze podczas zgrupowania powinien trenować na 100% z całym zespołem. Z kolei Roman Gergel potrzebuje kliku dni odpoczynku i też wróci do zajęć z pozostałymi piłkarzami. Najgorzej wygląda sytuacja Erika Grendela, którego prawdopodobnie czeka kolejny zabieg.

Źródło: gornikzabrze.pl
Foto: gornikzabrze.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments