Dwa miejsca, czterech chętnych. Górnik musi zapunktować z Koroną

Milo  -  9 maja 2016 16:55
0
798

003_gornik_slask_druzyna_podziekowania_160429

Górnik Zabrze w Łęcznej zdobył punkt, ale w najgorszym przypadku może pożegnać się z Ekstraklasą już w najbliższej kolejce.

Zabrzanie wszystko mieli w swoich rękach tzn. nogach, ale nie potrafili wygrać. Tym samym muszą powoli oglądać się na inne zespoły, choć jeśli wygrają ostatnie dwa mecze zapewnią sobie utrzymanie. Na dwie kolejki przed końcem sezonu pewne utrzymania są drużyny Wisły, Śląska, Korony i Jagiellonii. To oznacza, że w pociągu z napisem Ekstraklasa pozostały już tylko dwa miejsca.

Górnik we wtorek z Koroną nie może przegrać, bo jeśli przegra, a Termalica Bruk-Bet i Górnik Łęczna wygrają to pożegna się z Ekstraklasą. Co ciekawe, jeśli we wtorek sprawdziłby się najgorszy scenariusz, razem z Górnikiem z ligi spadłoby również Podbeskidzie.

Warto spojrzeć również na terminarz, bo w najbliżej kolejce dojdzie do bezpośredniego pojedynku pomiędzy Górnikiem Łęczna, a Podbeskidziem Bielsko-Biała. Natomiast do Białegostoku udaje się Termalica. W ostatniej kolejce Górnik Łęczna zmierzy się ze Śląskiem Wrocław, Podbeskidzie z Wisłą Kraków, a Górnik Zabrze z Termalicą. Najbliższe dni zapowiadają się zatem bardzo emocjonująco.

Szanse na utrzymanie w lidze:
Termalica Bruk-Bet – 78%
Górnik Ł. – 50%
Podbeskidzie – 38%
Górnik Z. – 35%

Sytuacja w tabeli:
13. Termalica Bruk-Bet Nieciecza 22 pkt.
14. Górnik Łęczna 21 pkt.
15. Górnik Zabrze 21 pkt.
16. Podbeskidzie Bielsko-Biała 20 pkt.

Źródło: Roosevelta81.pl/90minut.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments