Duży talent Rozwoju trafi do Górnika!

Torcidos  -  22 czerwca 2018 13:50
0
23515

Kolejna perełka z Rozwoju Katowice trafi do Górnika. 17-letni Bartosz Marchewka zostanie piłkarzem 14-krotnego mistrza Polski.

Bartosz Marchewka zostanie wypożyczony do Górnika Zabrze na rok z opcją pierwokupu. Wszystkie warunki wypożyczenia są już uzgodnione między klubami, a do podpisania dokumentów dojdzie w poniedziałek, po przejściu pomyślnie przez zawodnika testów medycznych.

„Marchewa” kroczy więc ścieżką utartą w przeszłości przez innych wychowanków Rozwoju – Arkadiusza Milika, Wojciecha Króla czy Konrada Nowaka (do dziś występującego w Zabrzu), którzy trafiali ze Zgody 28 na Roosevelta 81. Przypomnijmy, że w listopadzie ub. roku Rozwój i Górnik oficjalnie poinformowały o powrocie do bardziej zawężonej współpracy.

Urodzony w 2001 roku napastnik w drugiej lidze zadebiutował już jesienią 2016 roku, w wieku ledwie 15 lat. W seniorskiej drużynie Rozwoju rozegrał dotąd 35 meczów i strzelił 3 gole. Wszystkie trzy – w minionym sezonie. Teraz będzie walczył o miejsce w drużynie z Lotto Ekstraklasy, którą już niebawem czekają występy w eliminacjach Ligi Europy.

Źródło: Rozwój Katowice
Foto: Rozwój Katowice/Tomasz Błaszczyk

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments