Drużyna sobie poradziła, a kibice nas pchali do przodu

Kibic  -  17 marca 2023 23:09
11
3903

Poznaliśmy pomeczowe wypowiedzi trenerów obu zespołów, po meczu 25. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze i Wisłą Płock.

Bartosch Gaul (trener Górnika): – Cieszę się, że drużyna zapracowała na trzy punkty. Nie było łatwo. Pierwsze piętnaście minut graliśmy odważnie, do przodu, dobrze pressowaliśmy. Wisła nie miała dużo stuprocentowych sytuacji przeciw nam, ale dwie skutecznie wykorzystała. W drugiej połowie graliśmy do przodu, próbowaliśmy wszystkiego, taktycznie dobrze to wyglądało. Myślę, że było widać, że wystarczyło nam sił na ten mecz. Jeżeli chodzi o mental, dużo o tym wczoraj rozmawialiśmy. Była presja, ale drużyna sobie poradziła. Kibice nas pchali do przodu. Cieszę się ze zwycięstwa. Wiem, jak wyglądała sytuacja przedmeczowa, mecz musiał być wygrany i to w dobrym stylu.

Pavol Staňo (trener Wisły Płock): – Naprawdę był to dobry mecz z obydwu stron. Pełny biegania, pojedynków, dużo bramek. Wielka szkoda, że odchodzimy z tego meczu bez nawet jednego punktu, co boli.