Bytovia Bytów – Górnik Zabrze 0:1. Wreszcie wyjazdowe zwycięstwo. Debiutancki gol Suareza

Torcidos  -  15 kwietnia 2017 17:54
0
10693

Górnik Zabrze w końcu wygrywa na wyjeździe. Podopieczni Marcina Brosza pokonali w Bytowie Bytovię 1:0. Na listę strzelców wpisali się: Dani Suarez

Przed sobotnim spotkaniem Marcin Brosz zdecydował się na trzy roszady w wyjściowej jedenastce. Od pierwszej minuty zobaczyliśmy Macieja Ambrosza, Sandiego Arcona oraz Meika Karwota, który debiutował w drużynie Górnika. Na ławce usiadł natomiast David Ledecky co oznaczało, że zabrzanie pierwszy raz w tym roku zagrali tylko z jednym napastnikiem.

Pierwsze minuty upłynęły nam pod znakiem niedokładności z obu stron, ale na pierwszą bramkę nie musieliśmy czekać nawet kwadransa. W 14′ dokładnym dośrodkowaniem popisał się Rafał Kurzawa i swoją pierwszą golę dla Górnika zdobył Dani Suarez. Gospodarze starali się szybko odpowiedzieć i po strzale z dystansu świetnie interweniował Tomasz Loska, a chwilę później groźnie zrobiło się po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W kolejnych minutach przeważał Górnik, ale w jego akcjach brakowało dokładności. Najgroźniejszą sytuację w ostatnich minutach mieli jednak gospodarze, kiedy to po strzale Klichowicza świetnie interweniował Loska.

Na drugą połowę nasz zespół wyszedł bez zmian. Ta część gry dosyć szybko zaczęła się od szans bramkowych. Pierwsi groźnie zaatakowali Górnicy za sprawą Angulo. Chwilę później odpowiedzieli gospodarze. Prowadzenie gry na pewno utrudniał deszcz, tymczasem kibice Górnika bawili się świetnie, gorąco dopingując piłkarzy. Na boisku nieco więcej  mieli do zaoferowania zabrzanie, chociaż z płynnością przeprowadzania akcji bywało różnie. „Trójkolorowi” skupili się na uważnej defensywie i próbowali długimi piłkami uruchamiać akcje zaczepne. W końcówce bytowianie coraz częściej dochodzili do głosu, jednak nie zdołali zrobić Górnikowi krzywdy i wynik pozostał bez zmian już do końca.

„Górnicy” odnieśli pierwsze zwycięstwo wiosną na wyjeździe. Bohaterem okazał się Dani Suarez, którego premierowe trafienie zapewniło trzy punkty. Marcin Brosz dokonał małej „rewolucji” w składzie, co przyniosło pożądany skutek w postaci kompletu „oczek”. Ta wygrana pozwala utrzymać kontakt z szeroką czołówką.

Bytovia Bytów – Górnik Zabrze 0:1 (0:1)
0:1 – Suarez, 14′

Bytovia: Bieszczad – Wilczyński, González, K.Bąk, Kamiński – Klichowicz, Poczobut (46′ Surdykowski), Mandrysz, Serafin, Rzuchowski (64′ J.Bąk) – Ploj (61′ Wacławczyk).

Górnik: Loska – Wolniewicz, Kopacz, Suárez, Karwot – Wolsztyński (74′ Urynowicz), Matuszek, Ambrosiewicz, Arčon (87′ Żurkowski), Kurzawa (82′ Olszewski) – Angulo.

Żółte kartki:Klichowicz, K. Bąk – Karwot
Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin)