Drugi sparing też przegrany. Piłkarze niemal się pobili

Milo  -  6 lipca 2013 19:25
0
1022

Górnik Zabrze_Illicziweć MariupolW drugim mecz towarzyskim ukraiński Illcziweć Mariupol postawił równie trudne warunki. Zabrzanie ponownie nie byli w stanie strzelić gola. Spotkanie było momentami bardzo ostre, co niemal nie skończyło się „zadymą” na murawie. Jedynego gola dla rywali strzelił Witalij Fiedotow.

Rewanżowe spotkanie było niezwykle wyrównane i na groźniejszy strzał trzeba było trochę poczekać. Z rzutu wolnego celnie przymierzył Gancarczyk, ale golkiper rywali nie dał się zaskoczyć. Bliżsi powodzenia byli piłkarze Illicziweć Muriapol. Przed upływem pół godziny gry o centymetry pomylił się Czurko, a następnie Witkowski pewnie obronił uderzenie Kisila. Tuż po przerwie brutalnie został sfaulowany Mosznikow i niemal nie doszło do bójki pomiędzy piłkarzami obu drużyn. Udało się jednak zapanować nad sytuacją i gra toczyła się dalej. Ukraińcy mogli wyjść na prowadzenie, ale „Trójkolorowym” w sukurs przyszła poprzeczka po strzale Mandziuka.

Decydującą o losach meczu akcję 9. zespół ukraińskiej ekstraklasy z minionych rozgrywek przeprowadził w 70. minucie. Czurko dośrodkował z prawego skrzydła, a Fiedotow celnym strzałem umieścił piłkę w bramce Šteinborsa. Warto zwrócić uwagę, że Fiedotow to 21-letni napastnik, który był najlepszym strzelcem swojej drużyny w minionym sezonie. Górnicy do końca walczyli o wyrównujące trafienie, lecz chęci to było tego dnia za mało by choć raz pokonać golkipera rywali.

Za nami dwa mecze, dużo ostrej gry, zero strzelonych goli i dwa stracone. Dziewiąta ekipa ukraińskiej ekstraklasy okazała się zbyt trudnym rywalem dla naszej drużyny. Ekipa Adama Nawałki w sobotę doznała pierwszych porażek w tym okresie przygotowawczym. Na szczęście to tylko gry kontrolne, więc nie ma co wysuwać jakichś daleko idących wniosków. Sztab szkoleniowy oraz piłkarze mają sporo materiału do analizy.

Górnik Zabrze – Illicziweć Mariupol 0:1 (0:0)
0:1 – Fiedotow, 70′

Górnik: Witkowski (46′ Steinbors) – Olkowski (68′ Nowak), Danch, Łukasiewicz (20′ Gancarczyk), Mańka (25′ Wodecki) – Madej (29′ Mańka), Przybylski, Mączyński (20′ Sobolewski), Małkowski (20′ Kosznik) – Łuczak (20′ Mosznikow (71′ Cupriak)) – Skrzypczak (20′ Zachara).

Illicziweć: Hudżamow – Ordec, Kulacz, Iszczenko, Tsiupa, Jemelianow, Dowgij (46′ Polański), Fiedotow, Czurko, Kisil, Mandziuk.

Żółte kartki: Wodecki, Gancarczyk – Kulacz, Poliański.

Grano 2 x 45 minut.

źródło: Roosevelta81.pl/gornikzabrze.pl/fcilich.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments