Druga wygrana z rzędu pozwala nam na głębszy oddech

g.rajda  -  27 listopada 2021 15:52
0
2661

Poznaliśmy komentarze trenerów obu zespołów po meczu Górnik Łęczna – Górnik Zabrze.

Kamil Kiereś (trener Łęcznej): – (…) Druga faza pierwszej połowy zadecydowała, że przegrywamy 1:2 i kończymy mecz w takich a nie innych  nastrojach. Górnik przejął inicjatywę, pozwalaliśmy na zbyt dużo rywalowi na własnej części. Zabrzanie zbyt łatwo operowali piłką, otwierali boczne sektory, przechodziły też prostopadłe piłki. Była poprzeczka, wybronił nam też 2-3 razy Gostomski. Po przerwie staraliśmy się odrabiać straty, nie powiem, że mieliśmy jakieś konkretne sytuacje, ale były momenty, że udało nam się przepchnąć. Mamy trudny moment.

Jan Urban (trener Górnika): – Skomplikował nam się mecz na samym początku, szybko stracona bramka. Odpowiedzieliśmy jednak dość szybko i chociaż drugiego gola zdobyliśmy w 45 min, to mogliśmy wcześniej zamknąć to spotkanie. Stworzyliśmy kilka znakomitych sytuacji, których nie wykorzystaliśmy. Na druga połowę mieliśmy zapas tylko jednej bramki. Gospodarze szukali swojej szansy, my komplikowaliśmy sobie sytuacje, tracąc w różnych niebezpiecznych strefach piłkę. Cieszymy się bardzo, był to dla nas niesłychanie ważny mecz. Dawno już nie wygraliśmy dwóch spotkań pod rząd, a to pozwala nam na taki głębszy oddech, patrząc na tabelę (…).