Dopiero w końcówce coś próbowaliśmy, ale to było za mało

Luq  -  1 kwietnia 2023 08:39
10
2188

W piątkowym meczu w Gliwicach, Górnik rozegrał bardzo słabe spotkanie. Skutkowało to tym, że Daniel Bielica miał bardzo dużo pracy. Golkiper zabrzan do kapitulacji został zmuszony co prawda tylko raz, ale wynik nie do końca odzwierciedla przebieg meczu. – Było dużo podań wszerz, oddaliśmy mało uderzeń, by zdobyć jakiegoś gola. Niestety, bez strzałów nie ma bramek. Dopiero w końcówce coś próbowaliśmy, ale to było za mało. Na gorąco komentował bramkarz Górnika i dodawał – Rywale strzelili o jedną bramkę więcej, a o to w tym sporcie chodzi. Myślę, że z przebiegu meczu gospodarze byli lepsi, mieli więcej sytuacji. Szkoda, ponieważ dobrze przepracowaliśmy ten okres, gdy była przerwa na kadrę, niestety nie pokazaliśmy tego w Gliwicach.

W drugiej połowie zabrzanie wyglądali (ale tylko nieco) lepiej. Trener w przerwie dokonał trzech zmian oraz skorygował ustawienie. – Zmieniliśmy na „czwórkę”, trochę szybciej graliśmy od tyłu piłką. Mniej było podań do mnie i bardziej chłopaki starali się zagrywać do przodu. Usprawniło to nasze poczynania, mieliśmy trochę większą a kontrolę nad meczem, ale nie przyniosło to żadnego punktu.

Jak wiadomo, po poprzednim spotkaniu z Wisłą Płock doszło do zmiany na ławce trenerskiej. Bartoscha Gaula zastąpił Jan Urban, a takie roszady nie mogą pozostać bez wpływu na drużynę. – Całkiem obok tego nie da się przejść, bo to dosyć znacząca zmiana. – oceniał Bielica, który wskazywał również na zmianę sposobu prowadzenia gry. – Nieco inny styl preferujemy. Mniej podchodzimy do rywali, bardziej skoki pressingowe i tu jest największa różnica.

 

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
10 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Jeszcze po meczu z Jagielonią też byłem za zmianą trenera ale po wygraniu z Wisłą Płock i to w dość efektownym stylu , zrobiło mi się trochę żal Gaula i myslałem, że może go zostawią, bo żeczywiscie coś drgnelo i chłopaki może by się rozkręcili. A tu taka zmiana i znów jakieś inne założenia i za nim to znów zaskoczy, to obudzimy dopiero się w 1 lidze

Mam takie same odczucia. Nawet jeśli by dziś też przegrali za Gaula i dopiero dziś go zwolnili, to bylibyśmy w tym samym miejscu, a chociaż byłaby szansa, że wreszcie im coś zaskoczyło.

chyba w majtkach…….

Z tym drgnęło to oczywiście żart prima aprilisowy ,co ?

jakim efektownym stylu ???? -grubym szczęściu to tak

Po tym co zobaczyłem wczoraj nie wierzę( a bardzo chciałbym) w utrzymanie.Tak nie gra drużyna która ma nóż na gardle.Może ktoś powie że nie mają ambicji, honoru itp.Ja myśle że to są po prostu słabi zawodnicy.Wiekszośc to sprowadzeni na szybko ,,ratownicy” bez ważnych kontraktów albo nie grający w klubach bo są słabi.Tacy Okowski, Sekulic,Pacheco , Skandynawowie czy Japończycy prezentują poziom 2 ligi.Janza, Dadok coraz słabsi.Szkoda tylko Podolskiego.Miał trafić na Roosevelta pare lat temu.wtedy miał by z kim pograć.Z drugiej strony może lepiej jak to jebnie i przerwie tą trwającą wiele już lat wegetację

a dlaczego szkoda Podolskiego czy nie on poniekąd przyczynił się do tego bajzlu broniąc teg prezia z Częstochowy, zwalniając Urbana bo tworzył nowego Górnika niesprawnym szrotem zagranicznym itd. Ile to świetnych spotkań rozegrał ten mistrz chyba znacznie więcej takich jak ten z Piastem co ???? Niech gra tak jak liderzy w innych zespołach chociaż nie mają takiego CV……..bo rozpierdol to łatwo zrobić……..

Ja się pytam teraz gdzie są te mądrości carycy i jej obietnice gdzie są jej magiczne zapewnienia.Za to co te dziady zrobili z Górnikiem to pod gilotynę i puste łby mają spadać.Brak słów na to co w tym klubie się dzieje.Bo wystarczy sięgnąć pamięcią wstecz gdzie Górnik był w prywatnych rękach to lepiej to wyglądało.Ale pozwolę sobie wspomnieć słowa zmarłego prezesa Ploskonia że piłkarze powinni wypracować swoje kontrakty na boisku jest podstawą plus premia od zwycięstwa i strzelonych bramek i tak powinno być a co mamy szrot co nic nie gra i ma kontrakty wysokie i gdzie tu logika.Dlatego prezes Matysek i dyrektor Milik muszą koniecznie zrobić z tym porządek i dać Urbanowi zawodników z jakością to już większe jaja ma młody Kolanko i Sadzawicki niż błazny nasciagane.

Nie, z tego klubu trzeba wy…..bać miejskie pijawki z grubą i rzydupasemna czele..!

..przydupasem ..