Debiutanckie powołanie Pawła Olkowskiego do seniorskiej reprezentacji Polski

kamres  -  14 sierpnia 2013 12:50
0
841

olkowski

Kilku zawodników z powodu kontuzji nie mogło uczestniczyć w reprezentacyjnym zgrupowaniu, dlatego selekcjoner „Biało-Czerwonych” Waldemar Fornalik powołał naszego prawego obrońcę na towarzyski mecz z Danią.

Dla Olkowskigo jest to debiutanckie powołanie do seniorskiej kadry reprezentacji Polski, lecz piłkarz ma już na swoim koncie występy w zespole U21. Po raz pierwszy z orzełkiem na piersi zagrał 6 czerwca 2011 roku w towarzyskim meczu przeciwko Grecji U21. Zawodnik wszedł na boisko w drugiej połowie, a Polska niestety przegrała spotkanie 1:2.

Kolejna przygoda Olkowskiego z młodzieżową reprezentacją naszego kraju, to kwalifikacje Mistrzostw Europy 2011/2012. Wtedy piłkarz wystąpił w 7 spotkaniach, spędzając na boisku łącznie 591 minut. Jego bilans spotkań wyniósł 3 zwycięstwa (dwa razy z Albanią i raz z Mołdawią), 2 remisy (z Portugalią) i 2 porażki (z Rosją). Reprezentacja Polski zajęła wtedy trzecie miejsce w grupie.

W skutek kontuzji na zgrupowanie nie pojechali Bartosz Bereszyński, Eugen Polanski, Sebastian Boenisch i Maciej Rybus. Na ich miejsce zostali powołani Paweł Olkowski z Górnika oraz Przemysław Kaźmierczak ze Śląska Wrocław. Dotychczas nasz obrońca prezentuje wysoką formę, co nie umknęło uwadze selekcjonerowi reprezentacji Polski Waldemarowi Fornalikowi. Defensor „Trójkolorowych” w 4 meczach T-Mobile Ekstraklasy zaliczył 4 asysty, co czyni go najlepszym asystentem naszej ligi. Czy piłkarz wybiegnie w podstawowym składzie? Przekonamy się dzis wieczorem o 20.30.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments