Debiut Milika w europejskich pucharach

kesera  -  15 lutego 2013 08:15
0
1209

Arkadiusz Milik zadebiutował w europejskich pucharach. Były napastnik Górnika Zabrze wszedł na ostatnie 20 minut przegranego meczu 1/16 finału Ligi Europejskiej przez jego Bayer Leverkusen z Benfiką Lizbona.

Milik pojawił się na murawie w 70. minucie meczu i był to jego premierowy występ w rozgrywkach europejskich. Młody snajper grę rozpoczął już kiedy jego drużyna przegrywała 0:1 po trafieniu Óscara Cardozo w 61. minucie. Milik mógł znaleźć się w dogodnej sytuacji do zdobycia gola, ale przeszkodził mu jeden z partnerów, który znalazł się na spalonym. Ekipa Leverkusen rozczarowała i pomimo śmielszych ataków w końcówce na rewanż do stolicy Portugalii uda się ze stratą jednego gola.

Przypomnijmy, że każdy występ Milika, a tym bardziej jego dobra gra, może znacznie pomóc Górnikowi, który przy sprzedaży zawodnika wynegocjował sobie w umowie kilka bonusów.

Bayer 04 Leverkusen – Benfica Lizbona 0:1 (0:0)
1:0 – Cardozo 61′
Żółte kartki: Bender, Kiessling, Milik – Perez, Gaitan.

Bayer 04: Leno – Hosogai (82 Boenisch), Wollscheid, Schwaab, Kadlec – Bender, Rolfes, Hegeler – Castro (70 Milik), Schurrle (46 Sam), Kiessling.

Benfica: Artur Moraes – Andre Almeida, Luisao, Garay, Melgarejo – Andre Gomes (42 Perez), Matic, Gaitan – John, Urreta (57 Salvio) – Cardozo (72 Lima).

źródło: własne