Damian Kądzior trafi do Lecha?

Torcidos  -  11 maja 2018 19:32
0
14710

Lech Poznań jest poważnie zainteresowany kupnem Damiana Kądziora. „Kolejorz” miałby być już nawet zdecydowany na aktywowanie klauzuli w umowie skrzydłowego Górnika.

Kądzior ma ważny kontrakt z Górnikiem do końca czerwca 2020 roku, ale jak możemy przeczytać na portalu 2×45.info, w jego umowie znajduje się klauzula odstępnego, która opiewa na kwotę 400 tysięcy euro. To źródło podaje także, że Lech Poznań jest gotów ją aktywować i zapłacić Górnikowi za Damiana ponad półtora miliona złotych.

Klauzula odstępnego sprawia, że Górnik nie ma zupełnie nic do powiedzenia w negocjacjach. Jeśli Lech rzeczywiście złoży taką ofertę, to wszystko będzie zależało już tylko od Damiana, bo przecież bez jego zgody transfer byłby niemożliwy. A to wcale takie nieprawdopodobne nie jest. Z perspektywy mocniejszych lig niż Ekstraklasa, 400 tysięcy euro to niewielka kwota i jeśli wychowanek Jagiellonii chciałby spróbować swoich sił za granicą, to po takim sezonie chętni na pewno się znajdą.

Czy to oznacza, że mecze z Legią i Wisłą będą dla Kądziora ostatnimi w barwach Górnika? Wiele na to wskazuje. Sam piłkarz nigdy nie ukrywał, że nasz klub to przystanek w jego karierze i ma marzenia by spróbować swoich sił w mocniejszych drużynach. Ale nie można wykluczyć, że Marcinowi Broszowi uda się przekonać Damiana na kolejny sezon w Górniku, bo z pewnością jest to zawodnik, który ma jeszcze sporo rezerw, a przy naszym trenerze rozwija się idealnie.

Kończący się sezon jest dla Damiana rewelacyjny. 25-latek bez żadnych kompleksów wszedł do Ekstraklasy i już po kilku pierwszych meczach w barwach Górnika stał się ważnym ogniwem zespołu. Z czasem wyrósł także na jednego z najlepszych skrzydłowych ligi i dziś ma bardzo realne szanse na wyjazd na Mistrzostwa Świata w Rosji. W czwartek natomiast został oficjalnie nominowany do tytułu pomocnika sezonu w Ekstraklasie.

Wielkie umiejętności Kądziora widać nie tylko w grze, ale także statystykach. Obok Rafała Kurzawy i Novikovasa z Jagiellonii Białystok, Damian jest najefektywniejszym skrzydłowym w lidze. Jego liczby z tego sezonu są więcej, niż dobre: 42 mecze, 12 bramek i 8 asyst.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments