Dalej robić swoje

Kaszpir  -  29 kwietnia 2019 22:32
0
3123

Górnik Zabrze pokonał Zagłębie Sosnowiec „na czysto”, tzn. nie tracąc gola. Spora w tym zasługa Adriana Gryszkiewicza, obrońcy, który w poniedziałek usposobiony był także bardzo ofensywnie. Po spotkaniu, lewy defensor Górnika podzielił się spostrzeżeniami nt. pojedynku z Zagłębiem, a także zdradził naszej redakcji kto zdobędzie koronę króla strzelców obecnego sezonu.

Roosevelta81.pl: – Przekonujące zwycięstwo u siebie, w sumie czwarte z rzędu. Nic tylko się cieszyć.

– Tak, wygraliśmy czwarty kolejny mecz i na dodatek jeszcze derbowy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z kompletu punktów.

Spodziewaliście się, że to spotkanie tak będzie wyglądać, czy raczej nastawialiście się na ciężkie bój?

– W każdym meczu trzeba grać bardzo uważnie z tyłu. Graliśmy swoje, konsekwentnie w defensywie, natomiast skutecznie pod bramką rywali i tak to przeciwko Zagłębiu wyglądało.

Prowadziliście trzema golami do przerwy. Trener przestrzegał Was w szatni, że to nie koniec zawodów?

– Tak, kazał nam dalej grać tak jak w pierwszej części, nie patrząc na wynik. Wychodząc na drugą połowę, uczulał nas żebyśmy podeszli, jakby wciąż było 0:0. Zrealizowaliśmy w sumie to ,co zakładaliśmy przed meczem.

Miałeś sporo przechwytów w ofensywie, grałeś wysoko. Takie były założenia?

– Było sporo miejsca, więc starałem się to wykorzystać, trener też zwracał na to uwagę. Chciałem w ofensywie zrobić jak najwięcej.

Po wygranej z Zagłębiem jesteście blisko celu.

– Zgadza się, ale nie możemy absolutnie spuszczać z tonu. Chcemy w kolejnych spotkaniach zwyciężać. Przed nami Wisła Kraków, tak jak powiedziałem, będziemy dalej robić swoje.

Igor Angulo zdobędzie koronę króla strzelców?