Czy jest szansa, żeby stadion był oddany do czerwca?

kamres  -  2 lutego 2015 12:28
0
1435

stadion3_pogon_1415

Budowa stadionu ciągnie się już trzeci rok, a jej pierwszy etap powoli dobiega końca. Włodarze Spółki Stadion ogłaszają kolejne przetargi, a na budowie pracuje kilka firm.

W tej chwili na obiekcie wykonywane są roboty ogólnobudowlane, czyli wznoszenie ścianek działowych, wylewanie posadzek, układanie tynków, sufitów itp. Stadion otrzymuje nowe instalacje elektryczne, gotowe jest już oświetlenie oraz nagłośnienie obiektu, a na placu budowy nie dawno pojawił się agregat prądotwórczy o mocy 1,25 MVA, który zasili obiekt na wypadek problemów z dostawą energii elektrycznej.

Poszycie dachowe również gotowe, niestety nie wiadomo na jakim etapie są prace związane z bezpieczeństwem na dachu (tyczki śniegowe, system asekuracyjny, o którym szerzej pisaliśmy w tym miejscu). Pod koniec stycznia przywieziono na stadion kolejne elementy instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Kiedy pojawimy się na stadionie postępów prawie nie widać, lecz pracownicy walczą w środku obiektu i musimy uzbroić się w cierpliwość. Zmiany, które zaobserwujemy z zewnątrz nastąpią niebawem. Spółka Stadion analizuje obecnie ofertę na wykonanie posadzki, schodów i rampy na przedpolu wejściowym zlokalizowanym na poziomie +1. Oferta złożona przez Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. jest droższa o prawie 7 milionów złotych brutto, niż chciał przeznaczyć zamawiający. Powstaje trudne pytanie: wybudować stadion drożej, dogadać się z MZ GPBP S.A w sprawie zastosowania tańszej technologii, czy ogłosić ponownie przetarg (kolejne opóźnienia) i liczyć na zgłoszenie się konkurencyjnej, tańszej oferty.

Koszty budowy stadionu niemiłosiernie rosną, a czas ucieka… – Jeśli nie uda się oddać stadionu do końca czerwca wówczas będziemy musieli zgłosić inny obiekt, ponieważ miną trzy lata warunkowego grania na Roosevelta – zaznacza Krzysztof Maj, wiceprezes klubu. Chętny do przygarnięcia zabrzan jest klub z Bukowej. Przypomnijmy, że nie ogłoszono jeszcze przetargu na dostawę oraz montażu krzesełek wraz z balustradami. Czy czerwiec 2015 jest realny?

Źródło: Roosevelta81.pl/Dziennik Zachodni
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments