Czy Górnik jest w stanie pokonać Śląsk Wrocław? Co na to bukmacherzy?

Kibic  -  21 lutego 2020 09:00
0
2687

Górnik Zabrze w dobry sposób rozpoczął wiosnę 2020. Cztery punkty w dwóch meczach, dwa czyste konta i poprawa stylu gry – te elementy dają spore nadzieje przed następnymi wyzwaniami, a pierwszym z nich będzie dzisiejsze starcie ze Śląskiem Wrocław. Czy podopieczni Marcina Brosza pójdą za ciosem i wykonają kolejny krok w stronę górnej ósemki? Zapraszam do analizy i zapoznania się z tym, co o tym spotkaniu sądzi bukmacher PZBuk.  

Górnik na fali wznoszącej

Trzeba przyznać, że początek 2020 roku jest jak na razie całkiem udany. O ile w meczu z Koroną, Górnik zaprezentował się „tak sobie”, co przełożyło się na nudne 0:0, które mimo wszystko trzeba szanować, tak w starciu z Arką zobaczyliśmy już dużo więcej. Zabrzanie od pierwszego gwizdka grali ofensywnie, stwarzali sobie liczne sytuacje, kontrolowali boiskowe wydarzenia, a w defensywie grali bardzo pewnie, dzięki czemu Martin Chudy był praktycznie bezrobotny. Brakowało jedynie bramek, ale i te w końcu nadeszły. Cieszą trzy punkty, cieszy drugie czyste konto i cieszy lepsza gra. Oczywiście mówimy tylko o jednym meczu, ale trzeba uznać, że jest to dobry prognostyk przed następnymi spotkaniami.

Oceny piłkarzy Górnika za mecz z Arką są zatem całkiem dobre, ale nie mogę pozbyć się wrażenia, że ten pojedynek mógł być jeszcze lepszy. Igor Angulo nie wykorzystał karnego, Zabrzanie dominowali od początku, oddali 11 strzałów, stworzyli sobie tyle samo sytuacji bramkowych i wykonali 7 rzutów rożnych. Takie statystyki powinny przynieść jeszcze bardziej okazałe zwycięstwo, a tak na pierwszą bramkę musieliśmy czekać aż do 83. minuty. Nie powinniśmy jednak narzekać. Górnik wygrał bardzo pewnie, dzięki czemu zbliżył się do upragnionego ósmego miejsca.

Według bukmachera PZBuk, faworytem do zwycięstwa w meczu z Arką był właśnie zespół Marcina Brosza. Górnik udźwignął tę rolę i dopisał sobie bardzo ważne trzy punkt. Dzisiaj zakłady bukmacherskie więcej szans na zwycięstwo dają drużynie z Wrocławia. Zerknijmy zatem do obozu Śląska i zobaczmy jak ten zespół prezentował się w ostatnim czasie.

Co słychać we Wrocławiu?

Z kilku powodów bardzo trudno jest odpowiedzieć na to pytanie. Zespół z Wrocławia nie wygrał w lidze żadnego z ostatnich pięciu ligowych spotkań, ale trzeba zwrócić uwagę na to, że mierzył się z 1., 2., 3., 5., i 6. drużyną w lidze. Poprzeczka zawieszona była zatem bardzo wysoko, ale brak choćby jednego zwycięstwa jest mocno zastanawiający. Śląsk chce walczyć o podium i prawo gry w eliminacjach Ligi Europy. Jednak tylko 3 remisy w takich meczach to nie jest najlepszy wynik.

Z drugiej jednak strony mówimy o drużynie, która plasuje się na 4. miejscu i do podium traci tylko trzy punkty. W dodatku Śląsk na własnym stadionie przegrał tylko jedno spotkanie i strzelił aż 20 bramek. Te elementy powodują, że mówimy o całkiem solidnej drużynie, która patrząc na cały sezon oraz na spotkania we Wrocławiu, prezentuje się całkiem dobrze. Jak już wspomniałem – ostatni czas w wykonaniu Śląska nie jest jednak najlepszy. Jaką drużynę zobaczymy tym razem?

Warto zwrócić uwagę na to, że Górnik w tym sezonie na wyjeździe nie odniósł jeszcze ani jednego zwycięstwa. Tylko pięć remisów i tylko siedem strzelonych bramek to bardzo słabe liczby. Na szczęście zespół z Wrocławia traci u siebie sporo bramek, co może być dobrym prognostykiem dla zespołu z Zabrza. Jednak najważniejszym aspektem przed dzisiejszym pojedynkiem jest to, że Górnik nie przegrał ze Śląskiem od 2014 roku! Jedenaście ostatnich bezpośrednich meczów, to cztery zwycięstwa Zabrzan i siedem remisów. Pogoń jest groźna i może zaskoczyć, ale trzeba wierzyć w to, że dobre serie zostaną podtrzymane. Warto w tym momencie pochylić się nad tym, co o dzisiejszym starciu sądzą analitycy bukmachera PZBuk.

Typy na spotkanie z oferty bukmachera PZBuk

Zakłady bukmacherskie mają to do siebie, że mogą dostarczyć wielu dodatkowych emocji, a przy okazji pewien profit. Wspominałem już o tym, że według bukmacherów, faworytem do zwycięstwa jest Pogoń. Moim zdaniem jest to nietrafiony osąd.

PZBuk zwycięstwo gospodarzy określa kursem 2.00, a za wygraną gości możemy zgarnąć przelicznik na poziomie 3.90. W celu uzupełnienia – wspomniany bukmacher remis wycenił na 3.30.

Górnik znajduje się w coraz lepszej dyspozycji, o czym świadczą dwa całkiem udane spotkania. Z kolei Śląsk nie wygrał w lidze od 30 listopada poprzedniego roku, a na własnym stadionie stracił aż 17 bramek. Z kolei w ostatnich bezpośrednich meczach dużo lepsza jest drużyna Marcina Brosza. Te aspekty oraz analiza zdarzeń i kursów z oferty PZBuk, powodują, że w tym starciu stawiam na podpórkę w stronę gości, która określana jest wysokim kursem 1.80.

Zakłady bukmacherskie na każde spotkanie szykują bardzo dużą liczbę przeróżnych zdarzeń, z których można wybierać do woli. Dokładnie przyjrzałem się temu, co na dzisiejsze spotkanie przygotował bukmacher PZBuk. W oczy rzucił mi się jeszcze jeden typ, który jest bardzo ryzykowny i optymistyczny. Moim zdaniem, pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Górnika jest dzisiaj bardzo realne, a w ostatnich meczach obu drużyn pada bardzo mało bramek. Dlatego polecam zdarzenie łączone, polegające na tym, że zespół Marcina Brosza wygra i zobaczymy maksymalnie trzy bramki.

Klucz do zwycięstwa

Już jakiś czas temu pisałem o tym, że celem Górnika jest miejsce w górnej ósemce. Początek roku pozwala sądzić, że zrealizowanie tego jest naprawdę realne. Kolejnym niezwykle ważnym krokiem byłoby zwycięstwo na stadionie Śląska. Co zatem jest najważniejszym elementem, który pozwoli zgarnąć kolejne 3 punkty?

Mówiąc krótko – poprawa ofensywy. Górnicy w potyczkach wyjazdowych strzelili tylko siedem bramek. Jest to naprawdę bardzo słaby wynik, który trzeba jak najszybciej zmienić. Okazja do tego będzie całkiem dobra, ponieważ Śląsk, pomimo braku porażek, na swoim stadionie traci bardzo dużo bramek (najwięcej w lidze). Jimenez i Angulo powinni mieć zatem bardzo dużo miejsca i swobody na swoje rajdy, które w ostatnim czasie są coraz groźniejsze.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Adam Kaźmierczak – redaktor portalu Zagranie.com. Zajmuję się analizami meczów piłkarskich oraz dostarczam informacje ze świata bukmacherki.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments