Czesław Michniewicz: Po cichu kibicuję Górnikowi

Torcidos  -  17 października 2017 15:37
0
6853

Jednym z obserwatorów niedzielnej potyczki pomiędzy Zagłębiem Lubin, a Górnikiem Zabrze, był Czesław Michniewicz. Obecny selekcjoner reprezentacji Polski U-21, prowadząc kiedyś „Miedziowych”, osiągnął największy sukces w karierze trenerskiej. Mianowicie, w sezonie 2006/07, zdobył z Zagłębiem Mistrzostwo Polski. Michniewicz na początku swojej pracy z kadrą młodzieżową, chętnie zaczął sięgać po piłkarzy Górnika. Po spotkaniu, podzielił się z Roosevelta81 swoimi refleksjami, dotyczącymi zawodników Górnika w kontekście ich reprezentacyjnych perspektyw.

Jest czterech, może być więcej
Górnik jest teraz blisko mojemu sercu, bo gra w nim czterech zawodników z mojego zespołu. Ale tak naprawdę jeśli chodzi o kręg zainteresowań, to obserwujemy siedmiu piłkarzy zabrzańskiego klubu, z różnych roczników. Są oni cały czas monitorowani.

Pracują w mocnym klubie, pod okiem dobrego fachowca
Każdy z nich zrobił ogromny postęp. Pracują pod okiem świetnego trenera, przy którym bardzo szybko się rozwijają. Wszyscy grają regularnie w mocnym klubie, co ogromnie cieszy. Maciek Ambrosiewicz to obiecujący zawodnik, Mateusz Wieteska pewnie gra w obronie i potrafi być przy tym bardzo groźny w polu karnym rywala. O każdym z nich mogę mówić w superlatywach. Dlatego też po cichu kibicuję gdzieś Górnikowi.

On może trafić do pierwszej reprezentacji
Nie ma co ukrywać, że jeżeli Szymon Żurkowski dalej będzie tak ciężko pracować, to może w niedalekiej przyszłości trafić do pierwszej reprezentacji. To jest chłopak, który zrobił bardzo duży postęp. Gra bardzo mądrze, niesamowicie dużo biega, ale zaczął to robić w sposób bardziej przemyślany, co daje bardzo dużo korzyści drużynie. Ja natomiast skupiam się na swojej reprezentacji i nie chciałbym wchodzić w rolę selekcjonera.

Wygrał rywalizację
Tomek wygrał rywalizację. Początkowo ustaliliśmy, że pierwszym bramkarzem będzie Bartłomiej Drągowski, natomiast w kolejnych miesiącach warunkiem była gra w klubie, a tego brakowało Bartkowi. Dlatego przygotowywaliśmy do tego Kamila Grabarę oraz Tomka. Do dnia meczu jeszcze nie było wszystko jasne, ale ostatecznie postawiliśmy na Loskę. Tomek to świetny młody bramkarz, który jest nie tylko członkiem, ale również ważnym ogniwem Górnika.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments