Czas na przełamanie!

W.  -  7 sierpnia 2021 12:00
2
1443

Za niespełna kilka godzin piłkarze Górnika Zabrze zmierzą się przed własną publicznością ze Stalą Mielec. Spotkanie w ramach 3. kolejki PKO Ekstraklasy rozpocznie się punktualnie o godzinie 17:30, a jego rozjemcą będzie Wojciech Myć.

Tydzień temu sympatycy Górnika zebrani na Arenie im. Ernesta Pohla w Zabrzu obejrzeli bardzo słaby mecz w wykonaniu Trójkolorowych, którzy przegrali drugie z rzędu spotkanie, oddając tym razem zwycięstwo Lechowi Poznań (1:3). Słaby start rozgrywek przełożył się na ostatnią pozycję w tabeli i zerowy dorobek punktowy czternastokrotnych mistrzów Polski, którzy dzisiaj staną przed kolejną szansą na odniesienie korzystnego rezultatu, a także naprawienie wcześniejszych błędów i zaprezentowanie się z dobrej strony przed swoimi wiernymi sympatykami, którzy przed tygodniem w liczbie niemal 19 tysięcy fanów, dopingowali drużynę w pierwszym domowym pojedynku w sezonie 2021/2022. Dzisiaj kibice Górnika znowu nieść będą zespół głośnym dopingiem w starciu z pozoru łatwiejszym przeciwnikiem, a konkretnie Stalą Mielec, która jednak zdążyła już zapowiedzieć, że w Zabrzu powalczy o komplet punktów, które są w jej zasięgu – zapewniał na przedmeczowej konferencji szkoleniowiec naszych rywali.

Wbrew optymistycznej postawie trenera Stali, nasz dzisiejszy rywal nie ma zbyt wielu powodów do radości. Poprzedni sezon piłkarze z Mielca zakończyli na przedostatnim miejscu w tabeli, gromadząc o cztery punkty więcej od Podbeskidzia Bielsko-Biała, które opuściło Ekstraklasę. Aktualnie Stal po dwóch kolejkach zajmuje 14. miejsce, mając w swym dorobku jeden punkt, uzyskany w pierwszej kolejce rozgrywek, dzięki remisowi 1:1
z Termalicą. Zaś przed tygodniem drużyna pod wodzą Adama Majewskiego przegrała przed własna publicznością z Piastem Gliwice 0:2. W jeszcze gorszym położeniu niż goście jest niestety Górnik, który doznał dwóch z rzędu porażek i zajmuje ostatnią pozycję w tabeli. Mimo tak fatalnej inauguracji wierzymy, że podopieczni Jana Urbana wyciągną odpowiednie wnioski i wreszcie odpalą, poprawiając zarówno grę, miejsce w tabeli, jak również dając dużo dobrych emocji i wiele radości swym wspaniałym kibicom. I tych dobrych momentów będziemy dzisiaj wypatrywać, bacznie śledząc sobotnie spotkanie i mocno kibicując Górnikowi w wieczornym starciu, ufając przy tym, że wreszcie nadszedł czas na przełamanie oraz dominację i zwycięstwo biało-niebiesko-czerwonych! Naprzód piłkarze…!

 

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kolejny wpierd…

Adam, ku.wa wiecej wiary…