Czarne chmury nad Nawałką. „Nerwowych ruchów nie będzie”

Spark  -  24 maja 2013 08:15
0
836

nawalka2
Piłkarze Górnika Zabrze wiosną przegrali już 8 spotkań i jest to jedna z najgorszych serii w historii klubu. – Teraz żadnych nerwowych ruchów nie będzie – mówi Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent miasta Zabrze, które jest właścicielem klubu.

Zabrzanie w rundzie wiosennej grają poniżej oczekiwań. To powoduje, że nad trenerem Adamem Nawałką i zespołem zebrały się czarne chmury. – Teraz żadnych nerwowych ruchów nie będzie. W Zabrzu jest wiele osób, które znają się na piłce. Po sezonie spotkamy się z nimi, bo coś niewątpliwie trzeba będzie zrobić. Przecież chcemy, żeby Górnik w następnym sezonie był inny, lepszy – mówi Lewandowski.

Czy te słowa są zapowiedzią dymisji szkoleniowca? – Umowę mamy uzgodnioną, ale nie powiem, że klamka zapadła, bo podpisu jeszcze nie ma – zauważa Lewandowski. Nie ma jednak wątpliwości, że wewnątrzklubowa opozycja Nawałki podniosła głowę. Mówi się o tym, że prysł mit trenera cudotwórcy. Padają stwierdzenia o drogim sztabie szkoleniowym, który mocno obciąża budżet Górnika. Słychać sugestię, że może należałoby trenerowi, który już nie ma dokąd pójść (oferta z Wisły jest nieaktualna), obniżyć uposażenie.

Z drugiej strony Nawałka ma nadal bardzo wysokie notowania u prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, a to ona zdecyduje, czy kontrakt trenera zostanie przedłużony. I nic nie pomoże lament krytyków, którzy domagają się dymisji po koszmarnej serii wiosennych porażek. – Przed sezonem postawiliśmy przed trenerem pewne zadanie i póki co jest ono wykonane. Znamy sytuację organizacyjną i biorąc to pod uwagę jesteśmy z szóstego miejsca zadowoleni. Rozumiem, że narzekania biorą się stąd, że jesień była wyjątkowo dobra, a teraz nastąpiło zmęczenie w szatni. Zresztą jest wiele powodów tego, że nam nie idzie. Liczymy jednak na to, że zespół po ostatnich przegranych wróci na boisko mocniejszy – analizuje Lewandowski, który jest prawa ręką pani prezydent.

źródło: Przegląd Sportowy
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments