Cracovia – Górnik Zabrze 1:1. Cenny, wyjazdowy punkt

Kris  -  6 października 2019 14:14
0
2409

Górnik Zabrze zremisował z Cracovią 1:1. Bramkę dla Trójkolorowych zdobył Szymon Matuszek.

Trener Marcin Brosz dokonał kilku zmian w wyjściowej jedenastce w porównaniu z ostatnim spotkaniem. W środku obrony pojawił się Michał Koj, który zastąpił kontuzjowanego Pawła Bochniewicza. Ponadto, linia pomocy również uległa metamorfozie. Na murawę od pierwszych minut wybiegł Szymon Matuszek, a także Mateusz Matras, natomiast Alasana Manneh i Daniel Ściślak usiedli na ławce. Warto zaznaczyć, że w meczowej osiemnastce pojawił się również Juan Bauza wracający do gry po kontuzji.

Pierwsza część spotkania rozpoczęła się wyśmienicie dla Górników. Już w 13. minucie zabrzanie wyszli na prowadzenie. Do siatki z sześciu metrów, z głowy trafił kapitan Trójkolorowych, Szymon Matuszek. Precyzyjnym dośrodkowaniem z rzutu rożnego wprost na głowę popisał się Erik Janża. Chwilę potem Czternastokrotny Mistrz Polski mógł podwyższyć prowadzenie. Górnik wyprowadził dobrze zapowiadającą się kontrę, lecz David Kopacz został zatrzymany w polu karnym i próba nie zakończyła się nawet strzałem. Cracovia mimo straty bramki nie załamywała się i konsekwentnie realizowała założenia taktyczne. Spokojne rozgrywanie i konstruowanie akcji, natomiast Górnik starał się nie popełniać błędów w defensywie i kontrować. Pasy mieli sporo stałych fragmentów gry i w 35. minucie jeden z nich zamienili na bramkę. Kopacz stracił piłkę w centralnej części boiska, co poskutkowało rzutem rożnym dla Cracovii. Niestety, najwyżej do piłki wyskoczył Dytiatiev i wpakował ją z bliskiej odległości do siatki. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 1:1. Zabrzanie mieli swoje okazje, lecz tylko raz udało im się zamienić je na bramkę.

Druga część meczu nie przyniosła wielu emocji, a także bramek. Cracovia długo utrzymywała się przy piłce, spokojnie konstruowała akcje, lecz nie udawało się jej stworzyć klarownej i ciekawej okazji do zdobycia bramki. Górnicy skupieni byli przede wszystkim na głębokiej defensywie i rzadko zapędzali się pod pole karne rywali. Końcówka spotkania to była prawdziwa nerwówka. Arbiter dopatrzył się faulu w sytuacji, gdzie wydaje się wszystko było zgodne z przepisami. Po rzucie wolnym Pasy wbili futbolówkę do siatki, lecz na nasze szczęście sędzia odgwizdał pozycję spaloną i pojedynek z Cracovią kończy się wynikiem 1:1. Zabrzanie mają na swoim koncie trzynaście punktów, lecz nieustannie trwa passa, w której Górnicy nie wgrywają wyjazdowych spotkań.

Teraz czas na przerwę reprezentacyjną, natomiast za dwa tygodnie Górnik zmierzy się przed własną publicznością z zespołem ŁKS-u Łódź.

Cracovia – Górnik Zabrze 1:1 (1:1)
0:1 –
Matuszek, 13′
1:1 – Dytiatiev, 35′

Cracovia: Pesković – Siplak, Jablonsky, Dytiatiev, Rapa, Pelle (77′ Ćećarić), Gol, Lusiusz, Hanca, Vestenicky (61′ Piszczek), Lopes