Cracovia – Górnik: Angulo szuka niespodzianek

Torcidos  -  18 sierpnia 2017 17:53
0
2430

Po dwóch wyjazdowych spotkaniach Górnik powinien mieć na swoim koncie komplet zwycięstw, a ma zaledwie jeden punkt. W Krakowie zabrzanie powalczą więc o pierwszą wygraną poza domem i jeśli zagrają na poziomie, który pokazali choćby w Białymstoku, to jesteśmy dobrej myśli.

Marcin Brosz w pierwszych kolejkach konsekwentnie wystawiał żelazny skład, ale w Krakowie prawdopodobnie będzie musiał radzić sobie bez Michała Koja, który został mocno poturbowany w meczu z Arką. Zabrzanie potrzebują też wsparcia dla Igora Angulo. Hiszpan piorunującym wejściem sprawił, że jest bardzo dokładnie pilnowany przez obrońców rywali.

Jak na razie Górnikowi na wyjazdach brakuje tylko wyników. No i może skuteczności, bo to przez jej brak zabrzanie stracili 5 punktów. Gra drużyny Marcina Brosza jest jednak budująca. Już sam fakt, że ani Lechia w Gdańsku, ani Jagiellonia w Białymstoku nie potrafiły strzelić Górnikowi gola z gry mówi bardzo wiele. A przecież mówimy o drużynach, które nie przyzwyczaiły swoich kibiców do obrazków, kiedy to na ich boisku rywal dyktuje warunki gry. A tak było w przypadku niedocenianego beniaminka z Zabrza.

Trudno powiedzieć, czego można się spodziewać po Cracovii. W tym sezonie zdążyła się pokazać z dobrej, jak i złej strony. Po pięciu kolejkach fakty są natomiast takie, że „Pasy” są trzecią najgorszą drużyną w lidze. Podopieczni Marcina Probierza wygrali zaledwie jeden mecz i to na wyjeździe w Gdańsku. W Krakowie jak na razie udało się szczęśliwie zremisować z Piastem (Vassiljev nie strzelił karnego w końcówce spotkania) i przegrać dość wyraźnie z Lechem Poznań. Ale tak jak w przypadku Górnika, tak i Cracovii wyniki nie odzwierciedlają wszystkiego. W derbach Krakowa to przecież ona długi czas była lepsza, a jednak przegrała. Na pewno więc jest to drużyna, która może zagrozić Górnikowi.

Wszystkich kibiców, którzy nie będą mogli oglądać tego meczu na żywo zapraszamy do czytania naszej relacji live: Tutaj.

Cracovia – Górnik Zabrze, piątek 18 sierpnia 2017 roku, godz. 20:30. Sędzia Paweł Raczkowski (Warszawa)

Źrodło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments