Co słychać na budowie stadionu Górnika? Podsumowanie przetargów (galeria)

kamres  -  1 maja 2014 15:39
0
1261

stadion_maj_2014

Na stadionie nadal żadnego pracownika, a jedyne co się zmieniło to ochrona, która pilnuje placu budowy z czworonożnymi przyjaciółmi. Niebawem budowa nowego obiektu powinna ruszyć z miejsca więc pora na małe podsumowanie „martwego okresu” na budowie oraz galerię zdjęć.

Po koniec listopada ubiegłego roku miasto Zabrze zdecydowało się o odstąpieniu od umowy na realizację I etapu modernizacji Stadionu im. Ernesta Pohla, zawartej z Generalnym Wykonawcą, firmą Polimex-Mostostal SA. Spółka Stadion wezwała ówczesnego wykonawcę do zapłaty kary umownej na rzecz zamawiającego w wysokości 10% wynagrodzenia brutto tj. kwoty 18 504 557,40 złotych, sprawa dalej się toczy. Od tego momentu z placu budowy wyjechał sprzęt, a pracownicy rozeszli się do domów.

Po okresie stagnacji rozpoczęła się inwentaryzacja placu budowy, niezbędna do ogłoszenia przetargów. Miała ona na celu określenie jaka cześć prac została wykonana oraz co należy jeszcze zrobić, aby móc oddać stadion do użytku. Spółka Stadion ogłosiła, że I etap modernizacji obiektu dokończy kilka mniejszych firm. Od marca 2014 roku rozpoczęto ogłaszanie przetargów:

– Wykonanie robót dodatkowych dotyczących zasilania

– Wykonanie robót dodatkowych do realizacji umowy na wykonanie przyłączy wodno-kanalizacyjnych

– Wykonanie robót uzupełniających do realizacji umowy na wykonanie przyłączy wodno-kanalizacyjnych

– Wykonanie hydrofobizacji powierzchni betonowych trybun oraz wypełnienie dylatacji przy elementach prefabrykowanych

Zamówienie obejmuje czyszczenie strumieniowe wodne wysokociśnieniowe powierzchni betonowych, impregnacje metodą natryskową powierzchni betonowych, naprawę szczelin dylatacyjnych przy elementach prefabrykowanych trybuny i podłoża w womitoriach oraz izolacje szczelin przy elementach prefabrykowanych.

Termin i godzina składania ofert: 28 kwietnia 2014 r. godzina 10.00
Nazwa wykonawcy: trwa analiza sześciu ofert
Termin wykonania robót: rozpoczęcie z dniem podpisania umowy; zakończenie 1 miesiąc od momentu podpisania umowy.

– Wykonanie instalacji CO oraz dwóch wymiennikowni zlokalizowanych w narożnikach kondygnacji -1

Zamówienie dotyczy dostawy i montażu instalacji CO oraz dwóch wymiennikowni (modułu przyłączeniowego, CWU, CO, CT, rozdzielaczy ciepła, zespołu pompowego, zasobników CWU, naczyń przeponowych, wykonanie automatyki sterującej oraz zabezpieczającej, wykonanie izolacji)

Termin i godzina składania ofert: 29 maja 2014 r. godzina 10.00
Termin wykonania robót: rozpoczęcie z dniem podpisania umowy; zakończenie 3 miesiące od momentu podpisania umowy.

– Wykonanie pokrycia zadaszenia

Zamówienie obejmuje  dostawę i montaż zadaszenia z  blach trapezowych i poliwęglanu, wraz z częścią systemu odprowadzenia wód deszczowych oraz montaż linowego systemu zabezpieczenia przed upadkiem z dachu.

Termin i godzina składania ofert: 23 kwietnia 2014 r. godzina 10.00
Nazwa wykonawcy: Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A.
Termin wykonania robót: rozpoczęcie z dniem podpisania umowy; zakończenie 3 miesiące od momentu podpisania umowy.

– Wykonanie instalacji zasilającej w energię elektryczną urządzeń stadionowych, oświetlenia, instalacji niskoprądowych i nagłośnienia

Jeszcze w maju na plac budowy powinni wrócić pracownicy, sprzęt oraz materiał potrzebny do dokończenia obiektu. Z prac widocznych dla kibiców najpierw rozpocznie się układanie poszycia dachu, a równolegle powinna nastąpić hydrofobizacja pozostałej części trybun. Tak przygotowany stadion będzie gotowy do montażu krzesełek oraz barierek bezpieczeństwa. Ponadto na koniec odbędzie się również montaż nagłośnienia oraz oświetlenia. Wcześniej jednak musi być wykonana cała instalacja elektryczna, której stopień zaawansowania na dziś to ledwie kilkanaście procent. Trzymajmy kciuki za Spółkę Stadion, tym razem musi się udać!

Zapraszamy do zobaczenia zdjęć:

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments