CLJ. Lech Poznań – Górnik Zabrze 5:0. „Trójkolorowi” rozbici

Kibic  -  19 maja 2021 16:17
0
1465
Fot. Przemek Szyszka

W meczu 21. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Górnik Zabrze poległ w Poznaniu z Lechem, tracąc aż pięć goli, samemu nie zdobywając żadnego. 

Taki wynik Górnika w Poznaniu, niektórym starszym kibicom może przypomnieć traumę sprzed lat. Mamy tutaj na myśli wizytę pierwszej drużyny Górnika w Poznaniu, w ostatniej dekadzie XX wieku. Dokładnie w sezonie 1992/93, zabrzanie doznali upokarzającej porażki przy Bułgarskiej właśnie w takich rozmiarach. Wówczas, ten rezultat był wręcz druzgocący dla „Trójkolorowych” fanów. Co prawda, blask z lat 80-tych mocno już przygasał, jednak Górnik, to była wciąż wielka marka w lidze i taki rezultat był szokiem nie tylko w Zabrzu, ale dla każdego kibica naszej kopanej. Zostawmy jednak historię, którą pewnie kiedyś przypomnimy bliżej. 

Wróćmy do teraźniejszości. Młodzi piłkarze Górnika, również nie będą miło wspominać środowego pojedynku w Poznaniu. Zabrzanie zostali rozbici przez gospodarzy, którzy już do przerwy zapewnili sobie komfortowy wynik. Po zmianie stron Lechici dołożyli dwa trafienia, natomiast ze strony „Trójkolorowych” nie doczekaliśmy się żadnej odpowiedzi o tym samym bolesna porażka stała się faktem.

Po tej przegranej zabrzanie nadal mają w dorobku 39 punktów. Następny mecz „Trójkolorowi” rozegrają już w najbliższą niedzielą. Rywalem Górnika będzie drużyna UKS SMS Łódź, początek spotkania o godz. 12:00.

Lech Poznań – Górnik Zabrze 5:0 (3:0)

1:0 – Pacławski 22′
2:0 – Kozubal, 27′
3:0 – Gandziarowski, 39′ (s)
4:0 – Czekała, 59′
5:0 – Kozubal, 62′

Górnik Zabrze: Grzesiak – Cieśla, Zawada (85′ Kowalik), Gandziarowski, Pawlak, Skała (c) (67′ Borzęcki), Szczepanik, Moraczewski (46′ Moś), Iwański (85′ Grudziński), Kołodziejczyk (79′ Zborowski), Okaj
Rezerwowi: Bartusik – Blabuś, Moś, Zborowski, Kowalik, Grudziński, Borzęcki
Trener: Jan Żurek

Żółte kartki: Borowski Moś, Kołodziejczyk, Iwański

Źródło: lechpoznan.pl/ Roosevelta81.pl
Foto: lechpoznan.pl/ Piotr Szyszka

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments