CLJ. Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin 1:2. „Trójkolorowi” kończą na 5. miejscu

Kris  -  1 czerwca 2024 15:00
1
3147

W ostatnim meczu sezonu piłkarze Górnika Zabrze przegrali z Zagłębiem Lubin 1:2. Takie rozstrzygnięcie oznacza, że „Trójkolorowi” nie zakończą rozgrywek na podium.

Spotkanie rozgrywane na Stadionie im. Ernesta Pohla zaczęło się dla gospodarzy bardzo dobrze. Po upływie dwóch kwadransów prowadzenie Górnikowi dał Miłosz Rogula. Taki rezultat utrzymał się do przerwy. Niestety po zmianie stron gole strzelali już tylko przyjezdni. Tuz po przerwie Zagłębie wyrównało, natomiast w 4 min. doliczonego czasu lubinianie zdobyli bramkę na wagę zwycięstwa i czwartego – kosztem Górnika – miejsca w tabeli.

Swój mecz wygrała także Warta Poznań, zatem nawet zwycięstwo nie dałoby zabrzanom miejsca za podium. Mistrzem została Legia Warszawa, która wyprzedziła poznańskiego Lecha.

Górnik Zabrze  – Zagłębie Lubin (1:0) 1:2

1:0 – Rogula, 32′
1:1 – Sobolewski, 50′
1:2 – Sobolewski, 90+4′

Górnik (skład wyjściowy): Bałabuch – Szafrański, Mojzyk, Ogórek, Miyahara, Skiba, Adamski, Żak, Capiga [c], Rogula, Strączek
Rezerwowi: Krupa – Sokołowski, Quainoo, Łuczak, Buchalik, Pieczyski, Janota, Marek, Malecki
Trener: Radosław Osadnik