CLJ. Górnik Zabrze – Polonia Warszawa 3:0. Zlali lidera

Kibic  -  14 kwietnia 2022 17:04
2
5317
Na zdjęciu Mikołaj Mekler, zdobywca drugiego gola dla Górnika

W środowym meczu 24. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Górnik Zabrze wygrał z Polonią Warszawa 3:0. Wynik otworzył David Ajenjo Hyjek, skutecznie egzekwując rzut karny. Tuż przed przerwą podwyższył Mikołaj Mekler, a wynik ustalił w drugiej połowie Jakub Szczepanik. Choć do dyngusa pozostało jeszcze kilka dni, „Trójkolorowi” urządzili liderowi już dziś niezłe lanie. Podopieczni Adama Noconia pozostają zatem wiosną niepokonani, co więcej, wygrali w tym roku wszystkie (cztery) mecze rozgrywane w Zabrzu.

Po tym spotkaniu Górnik powiększył swój dorobek do 28 punktów i zrobił kolejny krok ku utrzymaniu. W następnej kolejce „Trójkolorowi” zmierzą się w Poznaniu z Lechem.

Górnik Zabrze – Polonia Warszawa 3:0 (2:0)

1:0 – Hyjek, 27′ (k)
2:0 – Mekler, 43′
3:0 – Szczepanik, 49′

Górnik (skład wyjściowy): Gredka – Barczak, Pytlewski, Gandziarowski [c], Rutkowski, Hyjek, Zielonka, Dziedzic, Mekler, Ciućka, Zięba
Rezerwowi: Chwornicki – Zawada, Zborowski, Fundament, Macha, Szczepanik, Świerkot
Trener: Adam Nocoń