Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie…

kamres  -  2 lutego 2014 10:47
0
794

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

“Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie” pisał niegdyś Adam Mickiewicz. Jak bardzo ta kwestia pasuje do naszego stadionu mogliśmy się przekonać w piątek, kiedy na własne oczy zobaczyliśmy opuszczony plac budowy.

Wielu z kibiców zastanawia się pewnie jak wygląda obecnie stadion “Trójkolorowych”. Odpowiadamy: tak samo, jak podczas naszej ostatniej fotorelacji z listopada. Spotkaliśmy dwóch, może trzech pracowników, którzy powoli układają kanalizację za trybuną zachodnią. Niestety, stadion Górnika zapadł już od długiego czasu w sen zimowy i nie wiadomo kiedy zostanie z niego wybudzony. Ostatnio pojawiły się przesłanki, że w najlepszym wypadku budowa zostanie wznowiona już za miesiąc o czym szerzej piszemy tutaj. Oczywiście lepiej dmuchać na zimne i nastawić się na późniejszy termin niż po raz kolejny się rozczarować.

Górnik od paru ładnych lat nie grał tak dobrze, jak obecnie, ale co z tego, jeśli mecz na żywo może zobaczyć tylko 3 tysiące widzów? Przychody z dnia meczowego (jeśli można mówić o jakichkolwiek zyskach) są nikłe. Tym bardziej szkoda budowy, że w obecnym sezonie zima jest wyjątkowo łagodna, co sprzyjałoby podgonieniu prac i położenia w końcu połaci dachowej. Jak tak dalej pójdzie, nasz obiekt będzie doskonałym miejscem dla Urban Exploration, czyli grupy osób, którzy penetrują opuszczone miejsca. Tym samym Zabrze stanie się atrakcyjnym kąskiem dla Urbexów. Akademickie Centrum Medyczne, szpital widmo przy Centrum Handlowym M1 oraz stadion Górnika będą przyciągały “turystów” z sąsiednich miast szukających niezapomnianych wrażeń, lecz nie tego chcieli zabrzanie.

NOWY STADION POTRZEBNY OD ZARAZ!

Zapraszamy do zobaczenia zdjęć z ostatniego dnia stycznia:

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments