Ciąg dalszy montowania elewacji, „drobny” problem z rurkami (galeria)

kamres  -  1 sierpnia 2013 06:58
0
1687

stadion09_lipiec_2013

Na stadionie pracuje jakby troszeczkę więcej robotników, ale nie jest to jeszcze liczba, która pozwoli być spokojnym i myśleć o otwarciu stadionu zgodnie z planem. Niestety, doszły nas kolejne złe wieści dotyczące tym razem elewacji obiektu.

Wznowiono prace przy ocieplaniu ścian środkowego budynku kas na placu wschodnim. Pod południową trybuną robotnicy układali zbrojenie stropu, zapełniając tym samym dziurę po żurawiu, który stał w tym miejscu. Na bieżni trwały prace związane z przygotowaniem stadionu na najbliższy ligowy mecz z Piastem Gliwice oraz drobne prace przy konstrukcji dachu.

Do prac można również zaliczyć układanie rurek elewacji trybuny południowej. Jak udało się ustalić serwisowi Roosevelta81.pl, podczas mocnego wiatru, ażurowa elewacja nie wytrzymuje jego naporu, a cała konstrukcja się porusza. Dlatego zdecydowano się na jej wzmocnienie poprzez zamontowanie dodatkowego pionowego elementu, w każdym segmencie poziomych rurek. Alpiniści będą mieli co robić, gdyż większość elewacji jest już zamontowana.

stadion11_lipiec_2013

Jeden z segmentów elewacji, z widocznym po środku wzmocnieniem

Zapraszamy do zobaczenia relacji:

źródło: Roosevelta81.pl
foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments