Chwalimy zarząd, Górnik z licencją na grę w europejskich pucharach!

Pionek  -  16 maja 2018 19:16
0
7256

Rzadko to robimy, a skoro już, to musi być konkretny powód. I jest! Sezon już dobiega końca, a przypomnijmy sobie, kiedy ostatni raz byliśmy spokojni o przyznanie licencji Górnikowi? Ba! Kiedy dostaliśmy zgodę na grę w europejskich pucharach ? Ostatnie lata, to ciągłe potyczki włodarzy Górnika z komisją licencyjną i przekonywanie tego ciała, że zabrzanie są w stanie wyjść z długów na prostą oraz, że warto dawać im kolejną szansę.

Nawet w sezonie spadkowym Górnik był objęty nadzorem finansowym ze względu na umowy i ugody z pracownikami i byłymi piłkarzami.

Rok temu było już ciut lepiej, choć z uwagi na status beniaminka, Duma Śląska była wraz z Sandecją objęta nadzorem finansowym w związku z monitorowaniem kosztów i wydatków.

Tym razem było inaczej! Nawet w mediach była cisza, nikt nie miał żadnych wątpliwości, co do licencji dla czternastokrotnego mistrza Polski. Dość mówić tutaj o kondycji finansowej Górnika, bo ta wciąż pozostaje trudna, ale jest o niebo lepsza niż wcześniej, wreszcie z perspektywami wyjścia na prostą. Po awansie do Ekstraklasy mówiono, że Górnik wystawił tylko głowę ponad bagno, w którym tkwi. Po tym sezonie, głównie dzięki świetnej grze drużyny trenera Brosza i jeszcze lepszej postawie kibiców, którzy tak tłumnie przychodzili na stadion, wydaje się, że i ramiona wraz z rękami opuściły to metaforyczne bagno.

Ze strony komisji licencyjnej dostaliśmy jedynie nadzór infrastrukturalny z uwagi na prowadzone prace przeniesienia szatni, strefy mix-zone i stanowisk dziennikarskich na nową część stadionu, po to, aby móc zburzyć starą trybunę. Prace budowlane wciąż trwają, stąd nadzór komisji. Szatnie i cała otoczka mają być przeniesione na narożnik trybuny południowo-zachodniej. Mamy nadzieję, że w nowej szatni znajdzie się miejsce na owiany już legendą cytat: „Nawet, gdy wszyscy już w Ciebie zwątpili, pokaż, że się mylili”

Gratulacje dla zarządu oraz wszystkich pracowników klubu mających wkład w bezproblemowe uzyskanie licencji na kolejny sezon i ewentualną grę w europejskich pucharach.

Teraz wszystko w nogach naszych piłkarzy i Jagielloni.

DO BOJU GÓRNICY!!!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments