Chojniczanka – Górnik kibicowsko. My jesteśmy zawsze tam!

Slazier  -  28 października 2017 08:57
0
3578

Pierwszy ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski przyszło nam rozegrać w dalekich Chojnicach z miejscową Chojniczanką. Piłkarze Górnika nie zawiedli, i odnieśli przekonujące zwycięstwo 3-1, które niewątpliwie przybliża nas do awansu do następnej rundy tych rozgrywek.

Do Chojnic wybraliśmy się transportem kołowym, a koszt wyjazdu wynosił 120 zł (przejazd + bilet). Ostatecznie w sektorze gości zameldowaliśmy się w 100 głów., w tym 2 os. z ROW-u i 1 z GieKSy – dzięki za wsparcie! Wywiesiliśmy jedną flagę: „Będziemy z Tobą aż do śmierci”, i prowadziliśmy doping przez całe spotkanie. Warto zaznaczyć, że dobrze wyszła odświeżona przyśpiewka „Górniku Zabrze Nasz, najlepiej w piłkę grasz…”. Sam stadion przywołał wspomnienia z zeszłego sezonu, kiedy to graliśmy jeszcze na zapleczu Ekstraklasy. Oczywiście nie zabrakło wymiany uprzejmości z miejscowymi, którzy mocno sympatyzują z Lechią Gdańsk.

Gospodarze wystawili kilkunastoosobowy młyn, i dopingowali swoich zawodników do końca spotkania. Zaprezentowali także oprawę, na która składały się flagi na kijach w barwach klubu. Często bluzgali w naszą stronę i wydaje się, że tego dnia zaprezentowali maksimum swoich kibicowskich możliwości. Chojniczanka wywiesiła następujące flagi: „FZGT”, „Fanatycy”, „Chojniczanka”, „Zaraza”.

Rewanż w Zabrzu zostanie rozegrany pod koniec listopada.

Puchar dla Zabrza!

Źródło: Roosevelta81.pl/Sport
Foto: Torcida.eu/Mateusz Tyborski mkschojniczanka.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments