Chcemy ognia!

W.  -  21 listopada 2021 11:49
7
2993

W piłkarskim terminarzu nie brakuje wyróżniających się spotkań, budzących szczególne emocje, zwłaszcza wśród kibiców. Od lat do takich spotkań należą szlagierowe mecze Górnika Zabrze z Legią Warszawa, obok których nie można przejść obojętnie. Dzisiaj obie drużyny rozegrają ze sobą kolejny pojedynek o punkty, z którego wierzymy, że zwycięsko wyjdą Trójkolorowi, dopisując do swego aktualnego dorobku kolejne trzy „oczka„.

W niedzielny wieczór punktualnie o godzinie 17:30, Górnik przed własną publicznością zmierzy się z będącą w fatalnej dyspozycji Legią Warszawa. Legioniści w sezonie 2021/2022 spisują się znacznie poniżej oczekiwań swych fanów, w 12. spotkaniach gromadząc zaledwie dziewięć punktów, które dają Wojskowym przedostatnią – 17. pozycję w tabeli. Ostatnie sześć ligowych potyczek to sześć z rzędu porażek warszawskiej drużyny, która łącznie przegrała aż dziewięć (najwięcej z wszystkich drużyn) meczów i ani razu nie zremisowała swojego spotkania. Wierzymy, że kiepska passa naszych rywali przedłuży się o co najmniej jeden mecz i po upływie regulaminowego czasu gry zwycięstwo świętować będą gospodarze, wspierani przez bardzo liczną grupę swych wiernych sympatyków.

W nieco lepszej sytuacji niż Legia jest zabrzański Górnik, choć i on mocno zawodzi oczekiwania swych kibiców i nie mając zbyt wielu powodów do radości. Podopieczni Jana Urbana w 13. spotkaniach sięgnęli po 15 punktów, za sprawą czterech zwycięstw, trzech remisów i sześciu porażek i zajmują 14. miejsce w tabeli. Zwycięstwo nad legionistami i trzy punkty zdobyte w dzisiejszym pojedynku mogą jednak wyraźnie poprawić sytuację klubu, wynosząc go na znacznie wyższą lokatę. Aby ten cel osiągnąć, czternastokrotnych mistrzów Polski czeka jednak ciężka batalia z będącym w dołku rywalem, który w Zabrzu za wszelką cenę będzie chciał się przełamać, na co Górnik nie powinien jednak pozwolić, zwłaszcza na swoim terenie, na którym legionistom grało się zazwyczaj trudno, co w swych wypowiedziach często podkreślał Stanisław Oślizło:

– Każdemu spotkaniu z Legią towarzyszyły ogromne emocje, wielkie zaangażowanie zarówno ze strony legionistów, jak i Górnika Zabrze, który co roku ubiegał się o najwyższy laur w lidze, o tytuł Mistrza Polski. Nie wstydzę się tego przyznać, że te mecze odbywały się na najwyższym poziomie. Zadowoleni byli zazwyczaj kibice i piłkarze Górnika Zabrze, bo w niewielu meczach pozwalaliśmy na dominację Legii, zwłaszcza tutaj, na stadionie Górnika.

Niechaj podobnie będzie także w dzisiejszym spotkaniu, które przyniesie dominację Górnika nad Legią i ważny komplet, trzech cennych punktów, w których zdobyciu piłkarzom pomoże gromki i fanatyczny doping kibiców, którzy wypełnią zabrzańską świątynię do ostatniego dostępnego miejsca i poprowadzą zespół do końcowego sukcesu. Na trybunach z pewnością będzie ogień, tego samego chcemy na boisku!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Piłkarze! Chcecie zmazać plamę za porażki z Piastem i Wisłą to dzisiaj tylko zwyciestwo!!!

A może w 2 linii postawić na duet Manneh-Mvondo? Trzeba tam myslec,walczyć i szybko sie poruszać,wracac tez za każda akcją…W gestii tReneraUrbana jest,ogo wybierze,uwaga tez na gó3ki Wieteski…Ktoś do krycie pod bramka jest nie odzowny.Lukas niech w końcu uderzy celnie.Doping!~mu sie byc stały i głośwny,żeby gorole wsię nawet nie przebili przez ten nasz…

Przetłumacz te bazgroły na język polski, aż strach pomyśleć co będziesz wypisywać po szpilu, jak już teraz za bardzo nie wiesz co piszesz, zresztą jak zwykle…

👍

Dokładnie. Bez ładu i składu, wypociny analfabety

To mówicie, że Legia się nie przełamie? Jak do tej pory, prawie każdy miał przełamanie właśnie na Górniku…

Czas dać szansę Bielicy..