Centralna Liga Juniorów: Górnicy zdetronizują lidera?

Kibic  -  4 grudnia 2020 17:00
0
1637

W sobotę piłkarzy Górnika czeka wyjazdowy pojedynek ze Śląskiem we Wrocławiu. Spotkanie zostanie rozegrane w ramach 17. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. 

Nasz najbliższy rywal to aktualny lider tabeli. Wrocławianie jak dotąd zgromadzili 32. punkty. Wraz z Wisłą Kraków odnieśli najwięcej zwycięstw (po 10). Piłkarze Śląska są jak najbardziej do ukąszenia na własnym boisku. Dotychczas na osiem rozegranych spotkań wygrali zaledwie połowę, ponosząc przy tym dwie porażki. 

Nie tylko w postawie wrocławian na własnym boisku upatrujemy szansy Górnika na kolejne punkty. Zabrzanie w tabeli zajmują czwartą pozycję, tracąc zaledwie trzy „oczka” do Śląska. „Trójkolorowi” pojadą do stolicy Dolnego Śląska podbudowani efektownym zwycięstwem nad Legią w poprzedniej kolejce. Był to udany rewanż za porażkę z pierwszej rundy, zresztą wrocławianom, podopieczni Jana Żurka także mają coś do udowodnienia za przegraną (0:1 przyp. red.) w Zabrzu. Wygrana naszego zespołu prawdopodobnie będzie oznaczać detronizację lidera, wierzymy, że tak się stanie.

Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze, sobota 5 grudnia, godz. 12:00 

Źródło: 90 minut/  Roosevelta81.pl
Foto: Akademia Górnika Zabrze

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments