Bytovia – Górnik: Sztajger pedzioł szlus

Milo  -  15 kwietnia 2017 10:05
0
8795

Górnik po klęsce z Zagłębiem Sosnowiec zagra w dalekim Bytowie. Trener Brosz podając kadrę meczową dał jasno do zrozumienia, że grać będą tylko piłkarze w najlepszej dyspozycji.

„Trójkolorowi” w środę zagrali poniżej oczekiwań i swoją grą zawiedli wszystkich sympatyków. Ciężko wygrać spotkanie, jeśli w poczynaniach piłkarzy nie widać zaangażowania. Co najgorsze, najbardziej zawodzą doświadczeni piłkarze, którzy powinni ciągnąć grę całego zespołu.

Swoją dobrą dyspozycję utrzymuje jedynie Łukasz Wolsztyński, a stara się mu towarzyszyć Rafał Kurzawa. Nie ma się czemu dziwić, że w okolicach stadionu nastąpiło spore tąpnięcie, a „Sztajger” na szychta nie wziął najbardziej doświadczonych grubiorzy. W Zabrzu zostali Danch, Plizga, Kosznik i Kasprzik, którzy będą mieli czas na przemyślenia. Ten mecz powinien wykreować nowych liderów, bo średnia wieku kadry meczowej wynosi zaledwie 23,7 lat. Każdy w zabrzańskiej drużynie powinien mieć świadomość, że nie ma ludzi niezastąpionych, a taka decyzja jest najlepszym tego przykładem.

Zadanie w teorii nie wydaje się ciężkie, bo Bytovia dzielnie okupuje miejsce spadkowe, ale właśnie takie mecze są najgorsze. Jeśli dodamy do tego fakt, że zabrzanie jeszcze słabiej spisują się w delegacji niż na własnym boisku to ciężko o optymizm. Dotychczas na boisku rywala nie zdobyliśmy jeszcze nawet punktu, ale każda seria ma swój koniec i wierzymy, że będzie to dla naszego klubu Wielka Sobota, która pozwoli uwierzyć, że jeszcze nie wszystko stracone. I dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe…

Bytovia ma jeszcze większe problemy niż Górnik. Pracę stracił Tomasz Kafarski, a zespół powierzono Adrianowi Stawskiemu. Tylko, że ta zmiana nie przyniosła efektu nowej miotły. Zespół z Bytowa w wiosennych spotkaniach zdobył zaledwie punkt. Przegrywając jednocześnie 5 pozostałych meczów.

Według zakładów bukmacherskich STS faworytem tego spotkania jest Górnik. Za każde 10 zł postawione na zabrzan można wygrać niemal 20 zł.

My tradycyjnie zapraszamy na naszą relację audio na żywo z tego spotkania. Więcej informacji: Tutaj

Bytovia Bytów – Górnik Zabrze, sobota godz. 16:00, sędzia Artur Aluszyk (Szczecin).

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments