Budowa stadionu Górnika: Montują siatki na dźwigarach dachu

kamres  -  8 sierpnia 2014 12:44
0
1035

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Może i budowa stadionu nie ruszyła z kopyta, ale udało się w końcu podpisać umowę z firmą Mostostal Zabrze GPBP S.A., która zadaszy obiekt przy ulicy Roosevelta oraz zamontuje system odprowadzania wód deszczowych. Prace trwają od zeszłego tygodnia i powinny zakończyć się w ciągu 3 miesięcy.

Na stadionie ponownie pojawili się pracownicy. Ich liczba nie zwala z nóg, lecz jest to kolejny krok do przodu po przestoju jaki zapanował w ostatnim czasie. Kilku robotników rozkłada specjalne siatki. Prace trwają w narożniku południowo-zachodnim, a niebawem rozpoczną się również na północnym zachodzie. Według nieoficjalnych informacji jakie udało się ustalić, w przyszłym tygodniu planowana jest dostawa poszycia dachu.

Siatki bezpieczeństwa produkowane  są z polipropylenu lub poliestru. Posiadają one oczka o boku 100 mm, które wykonane są z linek o grubości 4-5 mm. Wyróżniamy 4 typy siatek:  S, T, V, U, przy czym na budowie stadionu użyto siatek tupu S. Jej jeden segment powinien mieć minimalną powierzchnię 35 m2 oraz najmniejszy bok większy niż 5 m. Ich głównym zadaniem jest powstrzymywanie przed upadkiem z wysokości nawet do 6 m. Siatki przywiązywane są do konstrukcji dźwigarów głównych. Jedynym warunkiem jest to, że punkt mocowania powinien być rozmieszczony nie rzadziej niż co 2,5 m oraz przenosić obciążenie 6 kN. Siatki mogą być ze sobą łączone za pomocą lin o wytrzymałości 7,5 kN.

Źródło: Roosevelta81.pl/pip.gov.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments