Budowa nabiera tempa! „Dach będzie gotowy zgodnie z umową”

kesera  -  3 września 2014 18:38
0
1510

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Musimy przyznać, że niełatwo uzyskać informacje związane z budową naszego stadionu. Wielu kibiców, w tym także osoby wśród naszej redakcji, od kilku dni zaczynały już wątpić, czy prace na obiekcie im. Ernesta Pohla ruszą w końcu pełną parą. Kluczem do tego jest m.in. rozpoczęcie montażu zadaszenia. Mamy dla wszystkich sympatyków Górnika Zabrze bardzo dobrą wiadomość. Według informacji Roosevelta81.pl wszystko przebiega zgodnie z planem i dach powinien być gotowy w terminie!

– Blacha już powinna być na stadionie, a nawet jeśli jeszcze jej nie ma, to powinna pojawić się w przeciągu najbliższych 2-3 dni – powiedział Roosevelta81.pl Marek Morawski, prezes zarządu Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Spółka Akcyjna, która realizuje całe przedsięwzięcie. – Wszystko przebiega zgodnie z planem i nie ma żadnych powodów do niepokoju. Dach będzie gotowy zgodnie z umową podpisaną z kontrahentem, czyli Spółką Stadion w Zabrzu – podkreślił. Dach powinien więc być gotowy w przeciągu trzech miesięcy, od podpisania umowy, czyli do 21 października. – W tej chwili nie ma żadnych przesłanek, aby termin zakończenia prac był zagrożony – dodał Marek Morawski.

Można powiedzieć: wreszcie! W magistracie optymistycznie liczą, że I etap modernizacji obiektu uda się zrealizować do końca roku, ale realnie możemy spodziewać się ukończenia prac wiosną. Od początku, między sobą w redakcyjnym gronie powtarzamy jednak, że i tak idealnie będzie, gdy stadion będzie gotowy na przyszły sezon. Teraz pozostaje nam tylko czekać, aby zima była równie łagodna jak ostatnio.

Aby uzyskać jakiekolwiek informacje związane z modernizacją naszej świątyni musimy kontaktować się z wykonawcami. Spółka Stadion milczy, a informacji związanych z inwestycją jest jak na lekarstwo, choć Spółka jest zobligowana do informowania mieszkańców miasta o przebiegu inwestycji.

Źródło: Roosevelta81.pl
Fot.: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments