Budowa konstrukcji czwartej trybuny stadionu na ukończeniu

Kibic  -  30 maja 2024 15:01
9
6700

Miasto opublikowało najnowsze informacje na temat budowy trybuny zachodniej stadionu przy ulicy Roosevelta. Część konstrukcyjna jest już gotowa w 99 procentach. W czerwcu na Arenie Zabrze ruszy kolejny etap budowy.

Prace postępują zgodnie z planem i w przyszłym miesiącu powinny zakończyć się roboty przy konstrukcji czwartej trybuny, a wtedy będzie można rozpocząć następny etap stadionowej inwestycji.

W tej chwili trwa jeszcze budowa konstrukcji pod elewację trybuny zachodniej, która składać się będzie z takich samych stalowych rurek jak pozostała część Areny Zabrze. Budowa części konstrukcyjnej czwartej trybuny na stadionie Górnika zakończy się w czerwcu. W tym samym miesiącu ruszą roboty wykończeniowe, a przetarg na ich wykonanie wygrał ten sam wykonawca. W ich zakres wchodzi najpierw projekt, a później montaż krzesełek, dachu oraz ścianek działowych pod trybuną. Termin zakończenia wszystkich prac na stadionie Górnika to maj 2025 roku – informuje zabrzański magistrat

Projekt zakłada umiejscowienie w tej części: szatni wraz z kompleksem odnowy biologicznej, siedziby Muzeum Sportu Zabrzańskiego, Klubu Biznesu wraz z restauracją oraz lóż biznesowych, pomieszczeń biurowych a także stanowisk obsługi medialnej. W wyniku zrealizowanych prac liczba miejsc na stadionie ulegnie zwiększeniu z 24,5 tys. do ok. 32 tysięcy.

Graj i wygrywaj z nami na betcris.pl

Źródło: 24zabrze.pl
Foto: 24zabrze.pl / UM Zabrze

Subscribe
Powiadom o
9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zastanawiam się czy zadaszenie czwartej trybuny nie spowoduje pogorszenia jakości murawy. Na wielu nowych stadionach murawa jest kiepskiej jakości, także przez brak dostępu słońca.

Super niech żyje Huta Pokój

Nie znam się na budowlance, może ktoś mądrzejszy mi podpowie, jak to jest możliwe że stadion gieksy będzie wykończony (cały) do plus minus stycznia, a nasza czwarta trybuna do maja 2025?

Ja też się nie znam więc zostanie nam czekać. Dobrego wieczoru 🙃

Bo robić nie ma komu 🙂

Prace nad nowym stadionem gieksy zaczęły się w październiku 2021, także nie jest to chyba jakieś nadmiernie wyżyłowane tempo

Inny projekt, i o ile się nie mylę u nas są dwie kondygnacje i podziemny parking, a tam jest jeden poziom raczej. Zawsze to prostsze budowanie. Nie licząc oczywiście kompetencji naszej byłej zarządzającej 🙂

Mnie tylko martwi zadymienie stadionu po racowisku. Teraz była dobra cyrkulacja powietrza. Już na Puszczy widać było jak dym się kotłuj i kręci.

Złapali już tych, co tę puszczę podpalili ? Tyle tych pożarów ostatnio w kraju, że gubi się już człowiek. PS. A w Zabrzu jest jakaś puszcza ? Jak się nazywa ? ,,Puszcza Kompetencyjna,, może ?🙂