Budowa czwartej trybuny. Przedstawiono oferty

Kibic  -  11 kwietnia 2023 16:22
5
4509

Dokładnie 3 marca Spółka Stadion w Zabrzu opublikowała ogłoszenie o rozpoczęciu postępowania przetargowego dotyczącego budowy Czwartej Trybuny Areny Zabrze pod nazwą „Dokończenie budowy Stadionu im. E.Pohla w Zabrzu”. – Ponieważ jest to przetarg unijny, na koniec lutego przesłaliśmy ogłoszenie o zamówieniu do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Dzisiaj zostało ono opublikowane, stąd na naszych stronach mogła znaleźć się informacja o przetargu wraz z dokumentacją techniczną. Otwarcie ofert planujemy na dzień 5 kwietnia br. o godz. 11:00.

Wiadomo jednak, że termin otwarcia ofert przesunięty został na wtorek 11 kwietnia. I właśnie dziś o godz. 11:00 otwarto koperty z przesłanymi ofertami. W sumie do przetargu przystąpiły cztery podmioty.

  • Opis zamówienia:
    Wykonanie części kubaturowej obiektu stadionu zawierającej zaplecze socjalne szatniowe i biurowe zawodników, pomieszczenia klubu sportowego, zespół pomieszczeń pracy mediów, zespół klubu VIP z niezbędnym zapleczem, pomieszczenia magazynowe i techniczne.
  • Konstrukcję stadionu piłkarskiego zaprojektowano w układzie trybun dwupoziomowych w konstrukcji żelbetowej.
  • Zadaszenie trybun zaprojektowano w konstrukcji stalowej z przekryciem sztywnym, obejmuje konstrukcję IV trybuny (trybuna VIP), stanowiącej uzupełnienie bryły dotychczas zrealizowanej konstrukcji Stadionu im. Ernesta Pohla w Zabrzu.
  • Kryteria udzielenia zamówienia
    Kryteria określone poniżej
    Cena

Kwota jaką zaproponował inwestor to 55.334.620,93 zł. Jak widać jeden z podmiotów nie zmieścił się w tej sumie. 

 

 

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: arena-zabrze.pl/Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Po co, skoro pewny na 99% spadek do 1 ligi i to raczej nie na 1 sezon…

Trybunę buduje się na dziesięciolecia i nie można się kierować bieżącą formą kopaczy. Jak się kończy odwlekanie takiej decyzji widać chyba jak na dłoni w Chorzowie…

Po to, żeby wreszcie mieć kompletny stadion, a nie jakiś wieczny plac budowy …

I elegancko w tym roku spadek a 2024 /2025 inaguracja przy pełnym stadionie

3-mam Cię za słowo:)