Brakujący Słowak do kompletu, czyli podsumowanie zimowych transferów Górnika

Torcidos  -  15 lutego 2015 16:32
0
1243

Erik_Grendel_Slovan

Trzeba powiedzieć, że Górnik w zimowym okienku transferowym się nie rozdrabniał. Bohaterem został bezdyskusyjnie Mateusz Zachara, który za 500 tyś. euro został sprzedany do Chińskiego Henan Jianye. Choć strata napastnika aktualnie nie jest zbytnio odczuwalna, to może ona zaboleć podczas wiosennych spotkań. Do Zabrza został sprowadzony doświadczony Erik Grendel, który na Słowacji zdobył już wszystko. Na podsumowanie zimowego okienka transferowego w Górniku Zabrze zaprasza redakcja Roosevelta81.pl

PODSUMOWANIE TRANSFERÓW ZIMA 2015

PRZYSZLI:

Erik Grendel (defensywny pomocnik) – poprzedni klub: Slovan Bratysława
W sytuacji, gdy rehabilitacja Mariusza Przybylskiego trwa w nieskończoność, a Radosław Sobolewski powoli przechodzi na drugą stronę rzeki, natomiast Adam Danch najwięcej pożytku daje w obronie, to dla Roberta Warzychy priorytetem było ściągnięcie do Zabrza solidnego, defensywnego pomocnika. W Zabrzu postawiono, więc na Erika Grendela. To ostatni brakujący element, aby utworzyć trio ze Słowacji. Grendel to z pewnością ciekawy piłkarz, który jeszcze jesienią grał przeciwko takim zespołom jak: Napoli czy Sparta Praga. Po sparingach w Turcji widać, że Grendel jest dobrze wyszkolony technicznie, znakomicie panuje nad piłką, prezentując przy tym niezły drybling. W ostatnim czasie zawodnik jednak zatracił formę. Trzeba mieć nadzieję, że zmiana otoczenia podziała znakomicie i stanie się jednym z czołowych pomocników ligi.
Ocena transferu (w skali 1-6) według redakcji Roosevelta81: 5

ODESZLI:

Mateusz Zachara – Henan Jianye
Choć kierunek Chiński swego czasu dla Zachary był abstrakcyjny to ostatecznie odszedł do Henan Jianye. Ciężko się dziwić, bo zaoferowane przez Chińczyków pieniądze spokojnie wystarczą, aby dobrze zarobić, a po wypełnieniu kontraktu wrócić do kraju i grać dalej w ekstraklasie. W Zabrzu z pieniędzy zbyt dużego pożytku nie będzie, bo jak mówi prokurent Pawłowski – Wszyscy wiemy jak działają komornicy. Po odejściu Zachary wciąż nie wiadomo, kto będzie zdobywać dla Górnika bramki. Mateusz był przecież najlepszym strzelcem Górnika.

Maciej Małkowski – GKS Bełchatów
Pisaliśmy, że Górnik przeprowadził dwie transakcje, bo Maciej rozwiązał kontrakt z Górnikiem jeszcze pod koniec listopada. Małkowski nie jest z pewnością taki słaby, na ile pokazywała to jego sytuacja w Górniku. Duża konkurencja na lewej stronie i trochę odtrącenie na bok sprawiło, że jego pobyt w Zabrzu był po prostu nieudany. Biorąc pod uwagę obecną sytuację jest to korzystne dla samego zawodnika jak i klubu. Maciej może odbudować się w Bełchatowie, a klubowego konta nie obciąża zawodnik, który gra okazyjnie.

PODSUMOWANIE
Krzysztof Maj powiedział, że zmiany w kadrze Górnika są kosmetyczne – odszedł jeden zawodnik, w jego miejsce przyszedł drugi. Daleko nam do podzielenia tego punktu widzenia, bo z dwojga złego wolimy Adama Dancha w pomocy, aniżeli brak Mateusza Zachary. Tak czy inaczej przy obecnej sytuacji finansowej Górnik przy tym transferze zbyt dużego zdania nie miał. Tym samym Robert Warzycha będzie musiał sobie poradzić z tym problemem. Kto więc zastąpi Zacharę w strzelaniu goli? Na razie chętnych nie widać.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: sportky.topky.sk

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments