Boniek odrzucił cudzoziemców. PZPN przygotowuje kontrakt dla Nawałki

kesera  -  21 października 2013 10:41
0
1059

nawalka3_1314
Polski Związek Piłki Nożnej przygotowuje szczegóły kontraktu Adama Nawałki, który ma być nowym selekcjonerem. Za granicą nie wiedzą jednak, że hasło „szukamy trenera biało-czerwonych” szybko stało się nieaktualne.

Związkowa skrzynka przez ostatni tydzień była wręcz bombardowana e-mailami z ofertami szkoleniowców z całego świata. Zainteresowani pracą nad Wisłą byli między innymi Słowak Vladimir Weiss, Czech Michal Bilek, Szwajcar Rolf Fringer i Belg Georges Leekens. Telefony z propozycjami współpracy odbiera też prezes Zbigniew Boniek. Ale Nawałka może spać spokojnie. „Zibi” nie zmieni zdania – pracę z kadrą ma już przyklepaną.

Boniek w wywiadzie dla „PS” przyznał, że dla niego najlepszym wyborem jest Polak. Nie mówi jeszcze wprost, że o awans do EURO 2016 powalczy Nawałka, ale tylko dlatego, że „najpierw chce podpisać, a potem ogłosić, a nie najpierw ogłosić, a potem podpisać”. Taki błąd popełniły poprzednie władze PZPN, co dało Waldemarowi Fornalikowi znakomitą pozycję do negocjacji kontraktu.

Więcej w Przeglądzie Sportowym

Źródło: Przegląd Sportowy
Foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments