Boisko treningowe dla Górnika. Wkrótce ruszą prace

Kibic  -  30 lipca 2020 13:13
0
3813

Trzy miesiące potrwa budowa boiska treningowego na Arenie Zabrze. W czwartek (30 lipca) podpisano umowę z generalnym wykonawcą, firmą Interhall Sp. z o.o. Zakres robót obejmie m.in.: budowę boiska o podgrzewanej murawie trawiastej o wymiarach 105 x 68 metrów. Inwestycja pochłonie 4,5 miliona złotych. Połowę tej kwoty miasto pozyskało z Ministerstwa Sportu.

 – To dla nas historyczna chwila. Do dzisiaj wspominamy lata 60-te, czasy prezesa Eryka Wyry, kiedy na stadionie zainstalowano najnowocześniejsze wówczas w Polsce oświetlenie. Teraz powstaje boisko treningowe o wysokim standardzie i wymiarze bardzo zbliżonym do głównej murawy stadionu. Jest to inwestycja, która ugruntuje europejski poziom naszego zabrzańskiego klubu. Już tej zimy piłkarze będą trenować na tym nowym obiekcie – komentował prezes Górnika Zabrze, Dariusz Czernik.

Pełnowymiarowe boisko wykona firma specjalizująca się w tego typu inwestycjach.  Zakres prac obejmie boisko o podgrzewanej murawie trawiastej o wymiarach na osi północ-południe; wykonanie instalacji ogrzewania boiska oraz dostosowanie istniejącej infrastruktury węzła cieplnego stadionu do jego zasilania; przygotowanie infrastruktury pomiędzy węzłem, a boiskiem do ogrzewania murawy; instalację drenażu terenu oraz instalację podlewania wraz ze zbiornikiem retencyjnym zasilanym przez wody pozyskane z drenażu.

 – Na wszystkie prace mamy niewiele czasu. Boisko wykonywane jest w technologii naturalnej, czyli jest to trawa naturalna. Tutaj mamy trawę sianą, będziemy ją hodować na miejscu. Boisko będzie podgrzewane oraz będzie posiadało oświetlenie. – mówi prezes Interallu, Szymon Kurdziela.

Źródło: radiokatowice.pl/Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments