Bogdan Zając: Wierzymy, że w Zabrzu będzie kawał zespołu

Luq  -  30 października 2013 09:21
0
1047

zajac
– Na pewno, zostawiliśmy tutaj dużo zdrowia, dużo pracy i serce. Przychodzi jednak taki okres w życiu, że trzeba podejmować pewne decyzje – mówi Bogdan Zając w wywiadzie dla Roosevelta81.pl.

Roosevelta81.pl: Mecz z Cracovią był chyba najsłabszym w tej rundzie?

Bogdan Zając: – Na pewno nie było to najlepsze spotkanie w naszym wykonaniu, bramka padła po ewidentnym, indywidualnym, błędzie, a jak się gra słabsze spotkanie, to trzeba się wystrzegać właśnie takich błędów.

Czy na taką postawę miał wpływ daleki wyjazd do Białegostoku i krótki okres pomiędzy meczami?

– Wiele czynników na pewno się na to złożyło i jednym z nich była ciężka noc po powrocie. Regeneracja po takim ciężkim meczu i wyjeździe odbywa się co najmniej 72 godziny, ale na pewno nie możemy tego traktować jako usprawiedliwienie, że to była główna przyczyna porażki.

Lech w tym sezonie w nie prezentuje się tak dobrze jak w poprzednich rozgrywkach. Jedziecie do poznania po trzy punkty?

– A kto mów, że nie jest w najlepszej formie? Ja widziałem bardzo dobrego Lecha w meczu z Legią i tego się trzymamy, że to jest bardzo groźny zespół, ma bardzo dużą siłę rażenia i na tle Legii wyglądali bardzo dobrze.

Jak zareagowaliście, gdy dowiedzieliście się, że trener Adam Nawałka otrzymał nominację na selekcjonera reprezentacji?

– Krótko mówiąc, jak ojczyzna wzywa, to podjęliśmy wyzwanie. Jest to na pewno ogromne wyróżnienie, to zaszczyt pracować w reprezentacji, ale dopiero wszystko przed nami i trzeba będzie się ostro zabrać do roboty.

Nie macie trochę żalu, że zostawiacie Górnika w momencie, kiedy są szanse na mistrzostwo?

– Na pewno, zostawiliśmy tutaj dużo zdrowia, dużo pracy i serce. Przychodzi jednak taki okres w życiu, że trzeba podejmować decyzje. Można powiedzieć, że „coach” podjął taką decyzję, więc idziemy i walczymy dalej.

W reprezentacji będzie jeszcze większa presja niż w Zabrzu. Jesteście na nią gotowi?

– Jeżeli ktoś w sporcie obawia się presji, to nie powinien w sporcie w ogóle istnieć. To jest coś normalnego, to jest element, z którym trzeba sobie radzić i nie uważam sobie żeby presja była czymś co przeszkadza.

Widzi Pan kogoś, kto mógłby być następcą trenera Nawałki, ktoś kto by kontynuował waszą pracę?

– Nie będę się w tym kontekście wypowiadał. Będą zapadały decyzje na „górze” i to tam będą decydowali, kto tu będzie trenerem. Kto by nim nie został, życzymy powodzenia, żeby kontynuował tę pracę tutaj z jak najlepszym powodzeniem. Wierzymy w to, że tutaj będzie naprawdę kawał dobrego zespołu. Buduje się stadion, buduje się zespół i myślę, że pójdzie to w dobrym kierunku.

Czy ktoś z Górnika ma szansę być powołany do reprezentacji?

– Byłoby nietaktem, gdybym teraz coś takiego powiedział. Przyjdzie czas powołań i wtedy zobaczymy, czy z Górnika, czy z innych klubów. Będą powołania i dopiero wtedy się okaże kto będzie na tej liście.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments